منو
سبد خرید

هاگاکوره ؛ کتاب سامورایی

هاگاکوره ؛ کتاب سامورایی
-17 %
هاگاکوره ؛ کتاب سامورایی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147298 - 67/4
  • وزن: 0.40kg
465,000 ریال
560,000 ریال

هاگاکوره 

نویسنده: یاماموتو چونه تومو
مترجم: رضا حسینی
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب سامورایی

در روز شانزدهم ماه می سال 1700، نابشیما میتسوشیگه در گذشت. یکی از نزدیک‌ترین مریدان وی، یاماموتو چونه، سرخورده از تمایلات و گرایش‌های جانشین میتسوشیگه،درخواست استعفا کرده و به وی اجازه داده شد به کسوت راهبی بودایی درآید. آن تابستان وی به عزلتگاهی کوچک کوچ کرد و در آن‌جا سال‌ها در انزوا زیست.

در سال 1710، سامورایی جوانی به نام تاشیرو چوراموتو با وی آشنا گردید. مصاحبت آن‌هاهفت سال دوام یافت و در دهم سپتامبر 1716، گفته‌های یاماموتو، آن‌گونه که سامورایی جوان آن‌ها را ثبت کرده بود، در قالب کتابی درآمد و نام هاگاکوره بر آن نهادند: پوشیده با برگ‌ها...

 هاگاکوره یا در سایه برگها ، یک کتاب راهنما برای کلاس های سامورایی است که شامل یک سری حکایت ها و تأملات کوتاه است که هم بصیرت می دهد و هم دستورالعمل فلسفه و کد رفتاری را فراهم می کند که روح واقعی بوشیدو را پرورش می دهد - راه جنگجو. اما نویسنده « یاماموتو چونه تومو » می گوید کتاب فلسفه نیست ، همانطور که بیشتر کلمه را می فهمند: این مجموعه ای از افکار و گفته ها است که طی یک دوره هفت ساله ضبط شده است و به همین ترتیب موضوعات متنوعی را پوشش می دهد ، اغلب بدون توالی خاص.

این کار بیانگر نگرشی به دور از عمل گرایی و ماتریالیسم مدرن ما است و در ادعای خود مبنی بر اینکه بوشیدو راهی برای مردن است ، و اینکه فقط یک نگهدارنده سامورایی آماده و مایل به هر لحظه می تواند جذابیتی شهودی و نه عقلانی داشته باشد ، کاملا قابل توجه است. درست به اربابش. در حالی که هاگاکوره سال ها متنی مخفی بود که فقط برای خادمان جنگجو مذهب هیزن که نویسنده به آن تعلق داشت ، شناخته می شد ، بعدا به عنوان یک نمایشگاه کلاسیک از اندیشه سامورایی شناخته شد و تحت تأثیر بسیاری از نسلهای بعدی از جمله یوکیو میشیما قرار گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات