كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
هانس آیزنک ، تیپ شناسی و رفتار مجرمانه

هانس آیزنک ، تیپ شناسی و رفتار مجرمانه

نویسنده: سوسن افقه
ناشر: دانژه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

هانس یورگن آیزنک (تولد: 1916، وفات: 1997) روانشناس انگلیسی آلمانی تبار بود که مهم ترین فعالیت های علمی او در زمینه هوش و شخصیت بود. برای توصیف نفوذ و تاثیرگذاری او در روانشناسی همین نکته بس که در هنگام وفات، بیشترین ارجاعات و استنادهای علمی در روانشناسی به او شده بود. پسر او مایکل آیزنک نیز اکنون استاد برجسته روانشناسی است. آیزنک پایه گذار مجله علمی شخصیت و تفاوت های فردی است. وی حدود 80 کتاب و بیش از 1600 مقاله علمی نوشت.

آیزنک بحث همه گیری را در زمینه تفاوت ضریب هوشی در میان نژادهای مختلف مطرح کرد. علاقه اصلی او در زمینه شخصیت بود،‏ چنان که مهم ترین و یکی از پرکاربردترین آزمون های شخصیت آزمون آیزنک است که سه بعد نوروزگرایی - ثبات،‏ درونگرایی -برونگرایی و روانپریشی - عدم روانپریشی را می سنجد. این سه بعد بعدا به عنوان سه عامل بزرگ شخصیت شناخته شد. این نظریه آیزنک را آغازی بر نظریات مدرن شخصیت می دانند. اکنون پنج عامل بزرگ شخصیت کاستا و مک کرا نظریه ای است که رواج زیادی دارد و با نظریه آیزنک مقایسه می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هانس آیزنک ، تیپ شناسی و رفتار مجرمانه

  • ناشر: دانژه
  • کد کتاب: 75573
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: سوسن افقه, مشاهیر جهان, هانس آیزنک, کتاب هانس آیزنک ، تیپ شناسی و رفتار مجرمانه