هاشمی و انقلاب ؛ تاریخ سیاسی ایران از انقلاب تا جنگ

هاشمی و انقلاب ؛ تاریخ سیاسی ایران از انقلاب تا جنگ

نویسنده: مسعود رضوی
ناشر: همشهری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 556
اندازه کتاب: وزیری لب برگشته - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

با مقدمه آیت الله هاشمی رفسنجانی

این کتاب تاریخ معاصر ، انقلاب و اولین سال های حکومت انقلابی ایران اسلامی را تا شروع جنگ را در بر می گیرد. فعالیت های سیاسی وی تا ریاست جمهوری پس از انقلاب پرداخته است. شیوه نگارش این اثر عمدتا گزارشی است و می تواند پایه ای برای نویسندگان تحلیلی صاحب اندیشه و قلم باشد. به طور کلی یکی از کوشش های مفید در این زمینه است.

بخش اول : مبارزه. صفحه ۷۳ کتاب ذیل تیتر «ظهور و زوال مجاهدین» پرداخته که گاه اطلاعاتی به خواننده ارایه می کند که در کمتر منبعی به آن ها اشاره شده است.

این کتاب شرح خاطرات آقای هاشمی است که توسط مسعود رضوی به رشته تحریر درآمده است. این کتاب از دو بخش و هر بخش نیز از چند فصل تشکیل شده است. در بخش اول مبارزات تا پیروزی انقلاب و در بخش دوم فعالیت‌های پس از انقلاب از جمله ریاست جمهوری بیان شده است. پس از این دو ، بخش ضمیمه‌ها قرار دارد که بیشتر به قبل از انقلاب و دوران زندان آقای هاشمی و همچنین آشنایی با منافقین مربوط می‌شود.

نخستین سال های انقلاب با وقایع و التهابات فراوان رو به رو بود. هر روز همچون تاریخی جداگانه نیازمند شرح و بررسی است. چهره ها و رخدادها نقش آفرینی می کردند و به فراخور اهمیتی که داشتند در عرصه سیاست تثبیت یا از پنجره تاریخ خارج می شدند.هیچ کس تردید ندارد که اکبر هاشمی رفسنجانی یکی از ارکان انقلاب و از معماران نظام نوینی بود که پس از سال 57 در کشور ما استقرار یافت.این کتاب تاریخ درهم تنیده سالهایی است که سرشت ملت و سرنوشت مملکت را دگرگون ساخت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

هاشمی و انقلاب ؛ تاریخ سیاسی ایران از انقلاب تا جنگ

  • ناشر: همشهری
  • کد کتاب: 97471 - 48/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مسعود رضوی, هاشمی رفسنجانی, جمهوری اسلامی, جنگ ایران و عراق, تاریخ سیاسی ایران, کتاب هاشمی و انقلاب ؛ تاریخ سیاسی ایران از انقلاب تا جنگ