كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نیچه ، عرفان و جهان ایرانی

نیچه ، عرفان و جهان ایرانی


مروری بر کتاب

نيچه ازجمله اولين كساني بود كه در قرن نوزدهم به نقد مدرنيته پرداخت. مدرنيته در قرن نوزدهم مورد دفاع بسياري از متفكران بود. اگرچه انديشه نيچه وجهي مدرن دارد اما خود او متوجه شده بود كه مدرنيته دچار يك‌سري تضادهاي دروني است و به همين دليل دست به نقد مدرنيته زد. برخي او را «مدرن ضدمدرن» ناميده‌اند. مارتين هايدگر ، ميشل فوكو ، ژاك دريدا و ... ازجمله كساني بودند كه از رويكرد او كم‌وبيش پيروي كردند.

امروزه هنوز هم برخي از مضامين انتقادي نيچه در مورد ارزيابي جهان پسامدرن تازگي دارد. همچنین همان‌طور كه برخي از انديشمندان گفته‌اند، نيچه انديشمند دوران بحران است و در بحران‌ها نگرش انتقادي او دوباره مطرح و زنده مي‌شود. فيلسوف بحران كسي است كه وقتي جامعه دچار بحران و نا‌بساماني است اهل تفكر سراغ او مي‌روند چون اوست كه ارزش‌هاي فرهنگي و باورهاي ديني و اجتماعي جهان معاصر را نقد كرده است.

سورن كي‌يركگارد نيز همين ويژگي را دارد؛ دستگاه مسيحيت و جامعه مسيحي در بسياري از بحران‌ها به نيچه و كي‌يركگارد مراجعه كردند چرا كه آنها در آثارشان به نقد مسيحيت و جامعه مسيحي پرداخته بودند.

پدیدآوردنده
نویسندهحامد فولادوند
ناشربهجت - شما
وضعیت کتاب
وضع ظاهرینو
مشخصات
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه288
اندازه و نوعرقعی گالینگور
سال انتشار1397
دوره چاپ1

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نیچه ، عرفان و جهان ایرانی

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 72345
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 405,000ریال

برچسب ها: حامد فولادوند, فردریش نیچه, نیچه, فیلسوفان آلمانی, کتاب نیچه ، عرفان و جهان ایرانی