کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نیوتن فیلسوف

نیوتن فیلسوف

نویسنده: آندرو جانیاک
مترجم: سعید جعفری
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

پژوهشی در اندیشه های فلسفی نیوتن

«نیوتن فیلسوف» پژوهشی است فلسفی در تاریخ فلسفه؛ که جنبه های تازه ای از آثار فلسفی این ریاضی دان و فیزیک دان را آشکار می کند.«نیوتن فیلسوف» در سی سال اخیر، اولین پژوهش به زبان انگلیسی درباره ی اندیشه های فلسفی «نیوتن» است. «نیوتن» نه تنها در اوایل دهه ی هفتاد قرن هفدهم (۸۰-۱۶۷۰) تفسیرهای بسیاری در برابر فلسفه ی طبیعی «دکارتی» و فلسفه ی مکانیکی دوران خود تدوین کرد؛ بلکه موضوع های اصلی مباحث فلسفی قرن آینده (قرن هیجدهم) را به تنهایی چه برای موافقان، چه برای مخالفان خود تعیین کرد.

«آندرو جانیاک» استادیار بخش فلسفه ی دانشگاه «دوک» و ویراستار کتاب «نیوتن: نوشته های فلسفی» (۲۰۰۴)، حدود یک دهه قبل زیر نظر «مایکل فریدمن» سرگرم تألیف کتابی درباره ی فلسفه ی نظری «کانت» بود که «فریدمن» پیشنهاد کرد که به منظور آمادگی برای کار پژوهشی اش درباره ی مفهوم فضا نزد «کانت» به اتفاق هم نامه های «گوتفرید ویلهم لایب نیتس» و «ساموئل کلارک» را مطالعه کنند، در حین مطالعه ی نامه ها بود که در «آندرو جانیاک» شوقی برای دریافت اندیشههای «نیوتن»برانگیخته شد.

«جانیاک» سرانجام پایان نامه اش را به سرپرستی «فریدمن» با عنوان «نیوتن گرایی کانت» نوشت. در این پایان نامه، فصل مربوط به «نیوتن»، نخستین کوشش «جانیاک» برای تحلیل نکاتی است که در کتاب «نیوتن فیلسوف» به بحث کشیده.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نیوتن فیلسوف

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 96288 - 45/2
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال
  • 238,000ریال

برچسب ها: آندرو جانیاک, سعید جعفری, نیوتن, فیزیک, کاشفان, مشاهیر جهان, بزرگان جهان, کتاب نیوتن فیلسوف