كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نیم پخته ترنج ؛ بیست مقاله درباره شاهنامه و ادب حماسی ایران

نیم پخته ترنج ؛ بیست مقاله درباره شاهنامه و ادب حماسی ایران

نویسنده: سجاد آیدنلو
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 470
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

«نیم پخته ترنج» دربردارنده 20 مقاله تحقیقی درباره شاهنامه و ادب حماسی ایران است. در این مقالات برخی مسائل اسطوره‌شناسی ، داستانی ، واژگانی ، دستوری ، تطبیقی و شفاهی_عامیانه مرتبط با شاهنامه و روایات متون پهلوانی ایرانی ، بررسی و نکات و فرضیاتی طرح شده است.

20 مقاله این مجموعه بین سال‌های بین سال‌های 1386 تا 1395 نوشته و در این فاصله در بعضی و در این فاصله در بعضی مجلات دانشگاهی و یادنامه‌ها و جشن‌نامه‌ها چاپ شده است. چون دومین گزیده مقالات شاهنامه شناختی محقق و مولف این مقالات با استفاده از بیت نخست داستان رستم و سهراب ، نارسیده ترنج نام‌گذاری شده بود. این مجموعه که سومین مجموعه مقالات اوست_ «نیم پخته ترنج» نامیده شده با این تلقی محتمل که شاید مقالات آن نسبت به مجموعه پیش اندکی مایه‌ورتر شده و از نارسیدگی به نیم‌پختگی رسیده باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نیم پخته ترنج ؛ بیست مقاله درباره شاهنامه و ادب حماسی ایران

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 49891
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سجاد آیدنلو, اساطیر ایرانی, فرهنگ عامیانه, شاهنامه, فردوسی, ادبیات حماسی, داستان های پهلوانی, کتاب نیم پخته ترنج ؛ بیست مقاله درباره شاهنامه و ادب حماسی ایران