منو
سبد خرید

نیمای داستان

نیمای داستان
درحال حاضر موجود نمی باشد
نیمای داستان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148229 - 65/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

نیمای داستان

نویسنده: ایلیا دیانوش
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 209
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان ها و داستان واره های نیما

نیما یوشیج پدر شعر نو ایران است؛ نه پدر داستان‌نویسی معاصر ایران، اما نمی‌توان از خاطر برد که برای داستان‌نویسی معاصر هم پدری کرده است. این مدعا از دو منظر قابل رؤیت است؛ اول از منظر داستان‌هایی که نوشته است و دوم از منظر نظریه‌پردازی‌های ادبی‌اش.

نگارنده در این اثر تمامی داستان‌های نیما یوشیج که متن کامل آن‌ها از گزند روزگار در امان مانده را جمع‌آوری کرده است. این داستان‌ها شامل یک داستان بلند، هشت داستان کوتاه و سه داستانک است. در این اثر علاوه بر داستان‌ها و داستانک‌های نیما، نمایش‌نامة «کفش حضرت غلمان»، چند زندگی‌نامه و خاطره و سفرنامه‌ها و گزارشات نیما نیز به چاپ رسیده است. هدف از انتشار این مجموعه، آشنایی هرچه بیشتر با شخصیت نیما در پشت نثرنوشته‌های او است.

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج (زادهٔ ۲۱ آبان ۱۲۷۶ – درگذشتهٔ ۱۳ دی ۱۳۳۸) شاعر معاصر ایرانی و بنیان‌گذار شعر نوین و ملقب به پدر شعر نو فارسی است.نیما یوشیج با مجموعه تأثیرگذار افسانه، که مانیفست شعر نو فارسی بود، در فضای راکد شعر ایران، انقلابی به پا کرد. نیما آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را به چالش کشید. شعر نو عنوانی بود که خودِ نیما بر هنر خویش نهاده‌ بود.تمام جریان‌های اصلی شعر معاصر فارسی وامدار این انقلاب و تحولی هستند که نیما نوآور آن بود.

فهرست

از نیمای داستان تا داستان نیما
برای رمان نوشتن، یادداشت کن
نیمه‌ی ناتمام نیما
نویسندگان صورت زندگی هستند
داستان‌ها
نمایشنامه‌ها‌

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات