کتاب نگرشی نوین به رهبری در هزاره ی سوم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب علوم انسانی انتشارات مهرالنبی

نگرشی نوین به رهبری در هزاره ی سوم

نویسنده: مریم تقوایی یزدی
ناشر: شیوه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

تجارب و مطالعات ، مبین این مطلب است که سازمان‌ها جهت نیل به اهداف متعالی و سوق‌یابی در مسیر پیشرفت و اعتلا ، باید تحت‌الشعاع رهبری و مدیریت تأثیرگذار قرار گیرند. این مهم ، در تمامی سازمان‌ها ، ارگان‌ها و نهادهای دانشگاهی صادق است. تمامی مراکز موجود در اجتماع ، به نحوی با چالش‌ها و موانع عدیده‌ای روبه‌رو هستند که جهت رفع آن، نیاز مبرم به رهبری و مدیریت کارآمد خواهد داشت.

هدایت و راهبری از مباحث مهم و اساسی در بخش مدیریت می‌باشد. مهم‌ترین وظیفه‌ی مدیریت ، شناخت چالش‌ها و موانعی است که به نوعی ، نیروهای انسانی را احاطه نموده و موجب گردیده تا توان مفید آنان زایل گردد و کارایی لازم جهت اجرای وظایف و مسؤولیت‌ها را نداشته باشند ؛ در این هنگام ، باید به تجزیه و تحلیل مسایل موجود بپردازد و مدقانه و موشکافانه ، برنامه‌های سازمان را حلاجی نموده و مسیری اتخاذ کند که رسیدن به مقصود را سهل‌الوصول نماید. او باید توان و انرژی مضاعف در آنان ایجاد کند تا در سایه‌ی هدایت وی ، با طمأنینه و آرامش خاطر، برای ایجاد تغییراتی مطلوب گام بردارند.

در اثر حاضر ، به مباحثی در خصوص رهبری و مدیریت پرداخته شده تا خوانندگان به نگاه روشن‌تر و دقیق‌تری در این حوزه دست یابند که به بخشی از آن‌ها اشاره می‌شود :

تعریف رهبری و اهمیت آن ، ویژگی‌های رهبر ، سبک‌های رهبری ، نظریه‌های سنتی و نوین رهبری ، انواع رهبر ، تعریف مدیریت و اهمیت آن ، نظریه‌های مدیریت ، اهداف مدیریت ، نقش‌های مدیران ، وظایف مدیران ، رهبری و مدیریت در هزاره‌ی سوم و ... .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نگرشی نوین به رهبری در هزاره ی سوم

  • ناشر: مهرالنبی
  • کد کتاب: 95059 - 47/5
  • موجودی: در انبار
  • 240,000ریال

برچسب ها: مریم تقوایی یزدی, رهبری, مدیریت سازمان, مدیریت کارمندان, مدیریت مالی, کتاب نگرشی نوین به رهبری در هزاره ی سوم