منو
سبد خرید

نگاه در سکوت

نگاه در سکوت
درحال حاضر موجود نمی باشد
نگاه در سکوت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 83779 - 10/2
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 35
0 ریال

نگاه در سکوت

نويسنده: كريشنا مورتي
مترجم: محمدجعفر مصفا
ناشر: مترجم
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 340
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

چگونه می‌توان در کیفیتی ورای زندگی و مرگ زیست؟
آیا بین زندگی و مرگ جدایی هست؟
انسانی که هنر زیستن عمیق در آنات بی‌‎زمان را آموخته است، و ذهنش لحظه به ‎لحظه بر گذشته می‌‎میرد، بر لذت‎ها، دانسته‌‎ها، باورها، تضادها،‌ تعلقات و بر همهء چیزهای حقیرانه‌‎ای که با آن این جهان آشفته و پر رنج را با انواع تضادهای درونی و برونی‌اش آفریده است، از مرگ نمی ترسد‌ و عشق را تجربه میکند .

نمی‌دانم آیا تاکنون به نحوه‌ی گوش کردن خود توجه کرده‌اید؟
 مهم نیست که به چه چیز گوش می‌کنید، به صدای یک پرنده، به صدای وزش باد در برگ‌ها، به صدای جریان آب، به نجواها و گفت‌وگوهای درونی خویشتن خود، به گفت‌وگو و بحث با یک دوست، همسر یا هر کس دیگر ـ مهم کیفیت گوش کردن است. گوش کردن به معنای واقعی کاری است بسیار مشکل؛ زیرا ما همیشه نظریات، تصورات، پیش‌داوری‌ها، تمایلات، خواسته‌ها و به‌طور کلی ساختمان روانی خود را به صورت حجاب و حائلی بین خود و آن‌چه گفته می‌شود درمی‌آوریم؛ و در این صورت گوش کردن به معنای واقعی بسیار مشکل می‌شود. در چنین وضعیتی، گوش کردن کم‌ترین ارزش و فایده‌ای نخواهد داشت.

انسان زمانی می‌تواند واقعاً گوش کند، و همزمان با آن چیزی بیاموزد که در کیفیت توجه کامل باشد، در کیفیت سکوت باشد. تنها در سکوت کامل است که ساختمان و زمینه و قالب روانی تشکیل‌دهنده‌ی حجاب آرام می‌گیرد و از دخالت باز می‌ماند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات