كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران

نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران

نویسنده: شهریار زرشناس
ناشر: کتاب صبح
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 177
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب 

جلد اول : مروری بر روشنفکری در غرب، پیدایی روشنفکری در ایران و نسل اول روشنفکران مشروطه

روشنفکری در معنای افواهی و رایج آن ، مترادف با داشتن تحصیلات و اطلاعات ، خوش فکر بودن یا به اصطلاح « داشتن فکرباز » و نظایر اینها می باشد ، اما اگربه یک بررسی عمیق و تحلیلی- تاریخی بپردازیم ، درمی یابیم که روشنفکری یک تعریف و معنای تخصصی دارد.

این اثر به بررسی روشنفکری دینی در ایران در دوران مشروطه، پهلوی و پس از جمهوری اسلامی پرداخته است. به نظر زرشناس، احمد کسروی در ابتدا نماینده گرایش دینی روشنفکران ناسیونال لیبرال بود که بعدها تدریجاً به کفرگویی متمایل شد. در پایان کتاب، نویسنده به تبیین نظرات دو روشنفکر دینی پس از انقلاب، یعنی سروش و شایگان پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران

  • ناشر: کتاب صبح
  • کد کتاب: 76296 - 31/1
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال
  • 68,000ریال

برچسب ها: شهریار زرشناس, تاریخ سیاسی ایران, روشنفکری در ایران, جامعه شناسی ایران, کتاب نگاهی کوتاه به تاریخچه روشنفکری در ایران