كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نگاهی دیگر به جهان اساطیری بابل

نگاهی دیگر به جهان اساطیری بابل

نویسنده: گوندولین لایک
مترجم: عیسی عبدی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

کتاب حاضر در واقع حاصل چند دهه تلاش علمی و دانشگاهی مؤلف است که کوشیده است تاریخ بابل باستان را با رویکرد انسان شناختی روشمند مورد بازاندیشی قرار دهد. این اثر ضمن بررسی ساختارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بابل باستان، به بازشناسی تاثیر اساطیر، باورها و عقاید دینی بر سبک زندگی بابلیان باستان می پردازد.

بدیهی است که در بازاندیشی تاریخ بابل باستان به طور خاص و دنیای باستان به طور عام، کمتر به روش های انسان شناختی و مردم شناسانه توجه شده است. می توان گفت که روش تحقیق به کار رفته در این اثر، بیانگر چرخش به سوی تاریخ نگری انسان شناسانه و اتخاذ رویکردهای تخصصی تر به علم تاریخ است.

گوندولین لایک نیاز به معرفی ندارد. وی انسان شناس برجسته بین النهرین باستان و استاد دانشکده هنر دانشگاه چلسی انگلستان است که از زاویه انسان شناسی به تاریخ نگاه می کند. وی در جنبه های متعدد بین النهرین باستان از جمله اساطیر، باورها، ادیان، ساختارهای روستایی، نظام اقتصادی و پیدایش شهرنشینی و... مقالات و کتابهای مرجع و کلیدی به جامعه علمی جهان عرضه کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نگاهی دیگر به جهان اساطیری بابل

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 100967 - 209/1
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال

برچسب ها: گوندولین لایک, عیسی عبدی, اساطیر بابل, اساطیر خاورمیانه, تاریخ تمدن, اساطیر ایران, اساطیر, کتاب نگاهی دیگر به جهان اساطیری بابل