دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نگاهی به نهضت ملی ایران

نگاهی به نهضت ملی ایران
-20 %
نگاهی به نهضت ملی ایران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 165318 - 111/2
  • وزن: 1.00kg
1,280,000 ریال
1,600,000 ریال

نگاهی به نهضت ملی ایران

نویسنده: سعید رهبر
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 424
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - 
دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مصور

نقد خاطرات شعبان جعفری

سعید رهبر با نگاهی موشکافانه به نقد خاطرات شعبان جعفری و گفت‌وگوی هما سرشار با شعبان می‌پردازد. نیت او روشن کردن حقایق و رفع ابهام در برهه‌ای از حساس‌ترین مقاطع تاریخ معاصر کشورمان در سال‌های میان 1320 تا 1332 است. سعید رهبرد با فراهم آوردن اطلاعات مستند از انبوهی از منابع دست اول پاسخ به تحریفات و جعل‌های مندرج در این کتاب را بر عهده گرفته است و در خلال این پاسخ‌گویی با تکیه بر منابع و مآخذ، گوشه‌هایی ناشناخته و ناگفته از حقایق مربوط به اوضاع آشفته کشور را در آن مقطع تاریخی بازگو می‌کند.

در این کتاب، مولف با نقد و بررسی خاطرات "شعبان جعفری" گفت‌وگوهای "هما سرشار" با جعفری کوشیده است حقایق برهه‌ای از حساس‌ترین مقطع تاریخ معاصر کشور یعنی سال‌های 1320 تا 1332 را آشکار سازد. وی در نوشتار حاضر، افزون بر روشن ساختن برخی ابهامات این دوره زمانی، با فراهم آوردن اطلاعات مستند و براساس منابع متعدد به تحریفات و جعل‌های مندرج در کتاب "خاطرات شعبان جعفری" پاسخ داده است و طی آن، گوشه‌هایی از حقایق مربوط به اوضاع آشفته کشور در آن مقطع تاریخی را بیان کرده است.

کتاب با فهرست منابع، نمایه اشخاص و تصاویری از شخصیت‌های مورد بحث به پایان می‌رسد. از سعید رهبر، پژوهشگر ایرانی مقیم سوئد، بیش‌تر کتابی منتشر شده است به نام: نگاهی دیگر به دیاری کهن.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات