منو
سبد خرید

نگاهی به سالمندی توام با سلامتی

نگاهی به سالمندی توام با سلامتی
-23 %
نگاهی به سالمندی توام با سلامتی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128317 - 119/3
  • وزن: 0.30kg
115,000 ریال
150,000 ریال

نگاهی به سالمندی توام با سلامتی

نویسنده: پروین کلانتری
ناشر: لوح فشرده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سالمندی بنا به تعریف سازمان جهانی بهداشت جهانی عبور از مرز شصت سالگی است و برای تمام افرادی که از حوادث و اتفاقات زندگی جان سالم بدر برده اند و جوانی و میانسالی را پشت سر گذاشته اند،این دوران تحقق پیدا می کند.در واقع سالمندی بخشی از روند طبیعی زندگی انسان محسوب می شود و گذشت زمان،بیماریهای جسمی،مشکلات روحی و شرایط محیطی عواملی هستند که در این روند موثر می باشند.

امروزه افزایش امید به زندگی و کاهش سطح باروری و زاد و ولد موجب بالا رفتن شمار سالمندان نسبت به جمعیت کل شده است و این رشد فزاینده افراد مسن همچنان ادامه دارد.به طوریکه بر اساس پیش بینی کارشناسان در آینده ای نه چندان دور در جهان از هر پنج نفر یک نفر سالمند خواهد بود.

با افزایش سالمندان مساله بهداشت،سلامت و تامین آسایش و رفاه آنان در جامعه هر روز ابعاد تازه و گسترده ای پیدا می کند.باید قبول کرد که سالمندی بیماری نیست،بلکه یک فرایند طبیعی است و نمی توان آن را متوقف و یا معکوس نمود،بلکه می توان با مراقبت های صحیح و ساده به سالمندی توام با سلامت رسید.

چون سالمندی همراه با فقدان یا کمبودهایی است،توجه به نیازهای بهداشت روانی و جسمانی آنان لازم و ضروری است.از طرف دیگر هنگامی که خود مردم آگاهی و برداشت کافی از دوران و مسایل مربوط به سالمندی داشته باشند در وضع و موقعیت بهتری جهت برخورد با مسائل و واقعیات دوران پیری و رعایت موارد پیشگیری و بهداشت این دوران قرار خواهند گرفت.بنابراین توجه به بهداشت دوران سالمندی موجب خواهد فرد سالهای پایانی عمر خویش را در نهایت آرامش و سلامت جسمی،روانی و اجنماعی سپری کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات