كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نوه آقای لین

نوه آقای لین

نویسنده: فیلیپ کلودل
مترجم: پرویز شهدی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 191
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پیرمردی است که روی عرشه عقب کشتی ایستاده،تمام هستی اش از مال دنیا،چمدان سبکی است در یک دست و نوزادی سبک تر از چمدان توی بغلش.اسم پیرمرد آقای لین است.از این پس او تنها کسی است که می داند اسمش لین است زادگاهش،سرزمین اجداد و در گذشتگانش را میبیند که دارد دور میشود.

نوزادی توی بغلش به خواب رفته،سرزمینش دور میشود،آقای لین میبیندش که دارد در افق ناپدید میشود.ساعت ها به رغم باد شدیدی که میوزد و تلاطم دریا که او را مانند عروسکی تکان تکان میدهد بر جا می ایستد... داستانی اگرچه کوتاه اما بسیار سوزناک،که تا موقعی که آدم کتاب را را میبندد،جرقه هایش خاموش نمیشود...

چاله‌ی پر از آب و روغن وسط جاده را نمی‌بیند و پای چپش در آن فرو می‌رود و تعا‌دلش را از دست می‌دهد. در همان حال افتادن می‌پرد و خود را راست می‌گیرد. پایش برهنه می‌ماند و دمپایی در چاله به میله‌های دراز دهانه‌ی فاضلاب گیر می‌کند. کودکش را در بغل دارد و می‌کوشد دمپایی را بیرون بیاورد امّا دمپایی ته چاله سخت گیر افتاده است.
پیرمرد آن را محکم می‌کشد. دمپایی پاره و خیس از آب گندآلود از میله رد می‌شود و بیرون می‌آید امّا دیگر قابل استفاده نیست. پیرمرد بلادیده می‌کوشد هرطور می‌تواند دمپایی را خشک کند و بپوشد. نصف پایش از دمپایی بیرون می‌زند ولی می‌پوشد و دوباره راه می‌افتد . . .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نوه آقای لین

  • 200,000ریال
  • 172,000ریال

برچسب ها: فیلیپ کلودل, پرویز شهدی, داستان های فرانسوی, کتاب نوه آقای لین