كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نوشته های کرانه ای

نوشته های کرانه ای

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز
مترجم: بهمن فرزانه
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

...از جانبی هم باید در نظر گرفت که مردگان خیلی اهل شوخی هستند . چیزی که در زنده ها وجود ندارد . هیچ موجود زنده ای که عقلش سر جایش باشد هنوز به این فکر نیفتاده است تا دوستان و همسایگان را مجبور کند داخل تابوت جایش بدهند ، دفنش کنند و بعد هم نه شبانه روز برایش گریه زاری کنند ، ختم بگذارند . بر عکس این یکی از تفریحات مردگان است

در بعضی نوشته‌ها، مانند ‹‹خل‌بازی‌ها››، خواننده ممکن است تصور کند شاید نویسنده اشتباه نوشته یا مترجم اشتباه ترجمه کرده است، ولی نه او اشتباه نوشته و نه مترجم اشتباه کرده است. متوجه می‌شویم که مارکز از همان زمان نوشتن صدسال تنهایی را در سر می‌پرورانده است. اسامی ‹‹ربکا›› و ‹‹آمارانتا›› دو شخصیت مهم صدسال تنهایی اغلب در بعضی از این داستان‌ها به چشم می‌خورند، یا مثلا در داستان ‹‹قیچی الهی›› دو برادر دوقلو می‌بینیم که همان را توسعه داده و در «صد سال تنهایی» به کار برده است.

داستان‌ها و مقالات این کتاب، در دوران جوانی مارکز نوشته شده‌اند و دلیل نام‌گذاری کتاب با عنوان «نوشته‌های کرانه‌ای» این بوده که وی آن‌ها را در سال‌های مختلف و در شهرهای متفاوت ساحلی کلمبیا نوشته است.

نکته جالب توجه در این نوشته‌ها این است که با خواندن آن ها در می‌یابیم مارکز از همان دوران جوانی و با نوشتن چنین مطالبی تا زمانی که آثار فاخر و مطرحی چون «صد سال تنهایی» را نوشت و جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد، فضای سورئالیسم شدیدی را در داستان‌هایش ایجاد می‌کرد؛ فضایی که یکی از شاخصه‌های اصلی آثار او و بعدها از دلایل شهرت وی به شمار آمد.

اگر کریستف کلمب امریکا را کشف کرد ، من هم کاری خواهم کرد تا قاره ی امریکا من را کشف کند . آن وقت همه می فهمند گابریل گارسیا مارکز چه کسی است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نوشته های کرانه ای

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 112458- 112/1
  • موجودی: در انبار
  • 580,000ریال
  • 450,000ریال

برچسب ها: گابریل گارسیا مارکز, بهمن فرزانه, داستان های آمریکای جنوبی, داستان های کلمبیایی, داستان های کلاسیک, کتاب نوشته های کرانه ای