دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نوح هزار طوفان

نوح هزار طوفان
-27 %
نوح هزار طوفان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151666 - 103/3
  • وزن: 0.60kg
2,150,000 ریال
2,950,000 ریال

نوح هزار طوفان

نویسنده: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 445
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور

...پاریزی، نویسنده، استاد تاریخ، شاعر و موسیقی‌ پژوه در سوم دی‌ماه ۱۳۰۴ در پاریز متولد شد. وی تا پایان تحصیلات ششم ابتدایی در پاریز تحصیل کرد و در عین حال از محضر پدر خود مرحوم حاج آخوند پاریزی هم بهره می‌برد. پس از پایان تحصیلات ابتدایی و دو سال ترک تحصیل اجباری، در ۱۳۲۰ تحصیلات خود را در دانشسرای مقدماتی کرمان ادامه داد و پس از اخذ دیپلم در ۱۳۲۵ برای ادامه تحصیل به تهران آمد و در ۱۳۲۶ در دانشگاه تهران در رشته تاریخ تحصیلات خود را پی گرفت.

پاریزی در ۱۳۳۰ از دانشگاه تهران فارغ ‌التحصیل شد و برای انجام تعهد دبیری به کرمان بازگشت. در همین ایام با همسرش، حبیبه حایری ازدواج کرد و تا ۱۳۳۷ که در آزمون دکتری تاریخ پذیرفته شد، در کرمان ماند. وی دوره دکترای تاریخ را هم در دانشگاه تهران گذراند و با ارئه پایان‌نامه‌ای در بارهٔ ابن اثیر دانشنامه دکترای خود را دریافت کرد. باستانی کار خود را در دانشگاه تهران از ۱۳۳۸ با مدیریت مجله داخلی دانشکده ادبیات شروع کرد و تا سال ۱۳۸۷ استاد تمام ‌وقت آن دانشگاه بود. وی یک پسر به نام حمید و یک دختر به نام حمیده دارد و در حال حاضر تابستان‌ها را نزد دخترش در تورنتو و زمستان‌ها را نزد پسرش در تهران سپری می‌کند...

این کتاب، مجموعه ای از نوشته های «باستانی پاریزی» در حوزه های تاریخ، سیاست و ادبیات است و چون سایر آثار او با زبانی طنزآمیز نوشته شده و با تصاویر متعدد از اشخاص، اسناد و مکان ها به چاپ رسیده است.

«پندنامه امیر نظام»، «حاج سیاح، سیاح دوربین بدون دوربین»، «کوروش آزادی بخش»، «ارگ بم»، «جزیره هرموز» و «از تهران به جنوب» از جمله عنوان های نوشته های این مجموعه اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات