كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نوجوانان و خانواده

نوجوانان و خانواده

نویسنده: ح. گینو
مترجم: هایده وهابزاده
ناشر: معین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت: در حد نو

 

مروری بر کتاب

دوره نوجوانی و جوانی یکی از مهمترین و بحرانی ترین زمان زندگی هر فرد محسوب می شود .  نوجوان از دوره کودکی گذشته و وارد مرحله نوینی از زندگی می شود .

ورود از کودکی به دوره نوجوانی فرد را با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه می کند . بررسی این مسائل و مشکلات در دنیای امروز با پیچیدگی خاص خود از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و خانواده در این مهم از نقش اساسی و کلیدی برخوردار می باشد .

بررسی این مسائل و مشکلات مستلزم بررسی همه جانبه نسلی است که در حال دگرگونی عمیق شخصیتی است و برای سازگاری از هیچ تلاش و کوششی دریغ 
نمی کند و ضروری است خانواده نیز در این تلاش و کوشش همراه و یاور او باشد .

با توجه به اینکه تمامی قوای زیستی ، روحی ، روانی ، فکری و عاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییر و تحول می شود و همچنین بر هر یک از این تغییر و تحولات نیز ، قانونمندی خاصی حاکم است . لازم است والدین که بیشترین تماس و برخورد را در خانواده با نوجوانان و جوانان دارند از چگونگی این تغییرات و ویژگی های آنان آگاهی یابند .

مسائل و مشکلاتی که نوجوانان در یک تقسیم بندی کلی با آن مواجه هستند می توان به پنج دسته کلی تقسیم بندی نمود :

    1)        اختلال در تصویر بدنی
    2)        بحران خودشناسی
    3)        مسائل و مشکلات جنسی
    4)        مشکلات اجتماعی شدن
    5)        بیماری های روحی و روانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نوجوانان و خانواده

  • ناشر: معین
  • کد کتاب: 95794 - 16/3
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: ح. گینو, هایده وهابزاده, روانشناسی نوجوانان, روانشناسی تربیتی, روانشناسی بلوغ, روانشناسی جنسی, کتاب نوجوانان و خانواده