منو
سبد خرید

نه صلح نه جنگ

نه صلح نه جنگ
نه صلح نه جنگ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147452 - 118/3
  • وزن: 0.80kg
500,000 ریال

نه صلح نه جنگ

نویسنده: هلن کارر دانکوس
مترجم: عبدالرضا هوشنگ مهدوی
ناشر: نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 380
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

امپراتوری جدید شوروی یا حسن استفاده از تنش زدایی

خانم هلن کارر دانکوس، استاد دانشکده علوم سیاسی پاریس ،تاریخ‌نگار اهل فرانسه است. وی در ۱۹۹۰ به عنوان رئیس فرهنگستان فرانسه انتخاب شد و در اکتبر ۱۹۹۹ دبیر دائمی این آکادمی شد. وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون نشان زرین لومونسف و لژیون دونور (صلیب بزرگ) شده‌است،تخصص وی تاریخ کمونیسم در اتحاد جماهیر شوروی می باشد.

اشراف و احاطه وی به تاریخ شوروی آثار متعددی را پدید آورده است ؛آنچه از مطالعه آرای این تحلیلگران برمی آید، نقش آفرینی روسیه، در قریب به اتفاق مسائلی است که ایران در عرصه سیاست خارجی با آن مواجه بوده است. از یک زاویه مرور وقایع سال های اخیر نشان می دهد اگرچه رابطه ایران و روسیه همچنان رابطه یک قدرت بزرگ جهانی با یک قدرت کوچک تر منطقه ای است، دو کشور در نتیجه منافع و اهداف مشترک و متعددی که داشته اند، بسیاری مواقع نیازمند و کمک کار هم نیز بوده اند. 

مسکو، چه زمانی که پایتخت اتحاد جماهیر شوروی بود و چه زمانی که مرکز استقرار بزرگ ترین بازمانده اش، فدراسیون روسیه شد، همواره در زمره مهم ترین پدیده های پیش روی تصمیمات سیاست خارجی تهران بوده است. این رابطه، در دوره های تاریخی بسیاری رابطه ای خصمانه بوده اما لااقل در دهه های اخیر، روند تعاملات به شکل متفاوتی پیش رفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات