دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نهج الفصاحه ؛ مجموعه کلمات قصار حضرت رسول اکرم (ص) با ترجمه فارسی ؛ متن کامل

نهج الفصاحه ؛ مجموعه کلمات قصار حضرت رسول اکرم (ص) با ترجمه فارسی ؛ متن کامل
-21 %
نهج الفصاحه ؛ مجموعه کلمات قصار حضرت رسول اکرم (ص) با ترجمه فارسی ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164496 - 59/2
  • وزن: 1.20kg
1,350,000 ریال
1,700,000 ریال

نهج الفصاحه

مترجم: ابوالقاسم پاینده
ناشر: جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 730
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 9

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

به انضمام فهرست موضوعی

سخن، آینه روح است و برآیند و نتیجه افکار و اندیشه هاى درونى سخنگوست. از این رو قیمت و عیار هر سخن، با قیمت و عیار مکنونات درونى فرد رابطه مستقیم دارد و سخن هر گوینده اى، با میزان عمق اندیشه و افق فکرى اش ارزش گذارى مى شود.
از این لحاظ انسان ها با یکدیگر متفاوتند و مرتبه سخن هر یک از آنان با دیگرى تفاوت دارد. بر این اساس، آن گاه که به مرتبه متوسط انسان ها، یعنى دانشمندان نظرى مى کنیم، مى بینیم که در میان آنها، سخن آن فردى قیمتى تر و مقبول تر است که افق فکرى، عمق اندیشه و علمش، بالاتر از دیگران باشد. اما در مرتبه بالاتر که سخن از علوم اکتسابى نیست، موضوع کاملا متفاوت است؛ آنان که فکر و اندیشه و علمشان نه از سر تحصیل و اکتساب بشرى که از وحى الهى وعلم بى نهایت حق تعالى سرچشمه گرفته است.

صاحبان این جایگاه و مرتبه رفیع، همان پیامبران الهى و چهارده معصوم ـ علیهم السلام ـ هستند که در میان آنان پیامبر اعظم ـ صلى الله علیه وآله ـ داراى رفیع ترین مرتبه است و در جایگاهى ممتاز و برتر قرار دارد. از این رو، سخن آن حضرت نیز در دایره سخنان بشرى، برترین و والاترین منزلت را داراست. کلام پیامبر ـ صلى الله علیه و آله ـ از جهت قوت محتوا و حکمت آمیز بودن در حد اعجاز است و این بدان جهت است که بنابر روایت، خود آن حضرت فرموده اند:

«اعطیتُ جوامعَ الکَلِم و اختُصِر لى الکلامُ اختصارا.»
«کلمات جامع به من عطا شد و سخن براى من پیچیده و مختصر شد.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات