منو
سبد خرید

جریانها و سازمانهای مذهبی ، سیاسی ایران

جریانها و سازمانهای مذهبی ، سیاسی ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
جریانها و سازمانهای مذهبی ، سیاسی ایران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 78588 - 3/1
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 45
0 ریال

جریانها و سازمانهای مذهبی ، سیاسی ایران

نویسنده: رسول جعفریان
ناشر: خانه کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1032
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 4

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

از روی کار آمدن محمدرضا شاه تا پیروزی انقلاب سالهای 1320 - 1357

 موضوع کتاب به این صورت است: «تحولات سیاسی شگرف و دامنه‌داری که به صورت انقلاب یا رفرم در جامعه‌ای پدید می‌آید، بی‌شک سلسله‌ای از تحولات فرهنگی ، معرفتی و بینشی را پشت سر گذرانده است. انقلاب اسلامی سال 1357 از این قاعده مستثنا نیست.

کتاب حاضر، مروری است بر تاریخ تحولات فرهنگی، با تاکید بر رخدادهای فرهنگی ـ سیاسی که در انقلاب اسلامی پایه و اساس قرار گرفته است. این اثر، در پاسخ به این پرسش نگاشته شده است که با وجود نیروهای مذهبی قرار گرفت و انقلاب به صورت یک انقلاب اسلامی در آمد، چه نوع تحولات فرهنگی در پشت سر این انقلاب سیاسی قرار داشت و طی بیش از سه دهه، چه نحله‌های فکری دینی و مذهبی در ایران پدید آمد که توانست بینش لازم برای این تحول سیاسی را پدید آورد. نشان دادن دامنه فعالیت‌های دینی ـ سیاسی مهم‌ترین سازمان‌های مذهبی و نیز شرح فعالیت جریان‌های فعال در عرصه مبارزات دینی ـ سیاسی ، هدف اصلی این کتاب است.

دکتر رسول جعفریان، استادیار گروه تاریخ دانشگاه تهران تالیفات بسیاری درباره تاریخ ایران از جمله تاریخ اسلام، تاریخ صفویه، تاریخ قاجار و تاریخ معاصر دارد. «تاریخ تشیع» در دو جلد، «سیاست و فرهنگ روزگار صفوی» و «بازخوانی نهضت مشروطیت» از مهم ترین کتاب های این نویسنده است. 

کتاب «جریان ها و سازمان های مذهبی - سیاسی در ایران (1320 -1357)» به چگونگی شکل گیری جریان های سیاسی- مذهبی در دوره پهلوی دوم می پردازد. جعفریان در این کتاب به ورود روحانیان به کانون های مبارزه و نقش آنان با تکیه بر مذهب در عرصه فرهنگ و سپس سیاست تاکید دارد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات