كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی

بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی

نویسنده: شکوه السادات بنی جمالی , حسن احدی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

مروري بر تاريخ عقب‌ماندگي ذهني نشان مي‌دهد كه در هر دوره‌اي از تاريخ، در فرهنگ و تمدني و در همه طبقات اجتماعي، افرادي وجود داشته‌اند كه از نظر فعاليت اجتماعي پايين‌تر از حد طبيعي بوده‌اند و اين امر سازگاري آن‌ها را با محيط زندگي‌شان مشكل ساخته است. چگونگي برخورد با اين گروه افراد، متاثر از شرايط اجتماعي و سطح فرهنگ و تمدن هر جامعه است. اين رابطه‌ي متقابل تا به آن حد محسوس و دقيق است كه به باور برخي از محققين مي‌تواند آيينه تمام‌نماي فرهنگ و تمدن يك جامعه باشد.


عقب ماندگی ذهنی یا نارسایی رشد قوای ذهنی، موضوع تازه و بدیعی نیست و همواره در طول حیات بشر، افرادی در اجتماع وجود داشته اند که از نظر فعالیت های ذهنی در حد طبیعی نبوده اند.
در گذشته های بسیار دور که بشر تمدن چندانی نیافته بود، این افراد را به دلیل بیماری شان دیوانه، مجنون و جن زده خوانده و آنها را محبوس کرده و یا به مرگ محکوم می کردند اما به تدریج از قرن هجدهم این نگرش تغییر یافت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 76680 - 117/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: شکوه السادات بنی جمالی, حسن احدی, عقب ماندگی ذهنی, بهداشت روانی, روانپزشکی, روانشناسی کودکان استثنایی, کودکان استثنایی, کتاب بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی