نمود خود در زندگی روزمره

نمود خود در زندگی روزمره

نویسنده: اروینگ گافمن
مترجم: مسعود کیانپور
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 289
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تحلیل زندگی اجتماعی از بعدی نمایشی

کتاب حاضر بدون شک معروف ترین اثر اروینگ گافمن است که در آن زندگی اجتماعی از بعدی نمایشی تحلیل می شود. گافمن به زندگی اجتماعی همچون صحنه ی تئاتری می نگرد که کنشگران انسانی برای نمایش نقش ها و شخصیت های مختلف روی صحنه ی آن می آیند. چنین نگاهی به زندگی اجتماعی ریشه در اندیشه ژان پل سارتر دارد. با تاثیرپذیری از دیدگاه اگزیستانسیالیست ها است که گافمن به بررسی «نمود خود در زندگی روزمره» می پردازد و چگونگی به روی صحنه بردن «خود» در تعاملات روزمره را تحلیل می کند.

گافمن به زندگی اجتماعی همچون صحنه تئاتری می نگرد که کنشگران انسانی برای نمایش نقش ها و شخصیت های مختلف روی صحنه آن می آیند.

نمود خود در زندگی روزمره عنوان کتابی از اروینگ گافمن جامعه‌شناس متولد کانادا است. این اثر که اولین و مشهورترین کتاب گافمن است، در سال ۱۹۵۹ میلادی منتشر شد.این کتاب توسط انجمن بین‌المللی جامعه‌شناسی، دهمین کتاب مهم قرن بیستم در زمینه‌ی جامعه‌شناسی نام گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نمود خود در زندگی روزمره

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 102914 - 36/3
  • موجودی: در انبار
  • 395,000ریال
  • 335,000ریال

برچسب ها: اروینگ گافمن, مسعود کیانپور, جامعه شناسی نمایش, فلسفه هنر, هنر اجتماعی, زندگی جمعی, علوم اجتماعی, گزیستانسیالیسم, فلسفه اجتماعی, تاریخ اجتماعی, کتاب نمود خود در زندگی روزمره