دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نقش پارسی بر احجار هند

نقش پارسی بر احجار هند
درحال حاضر موجود نمی باشد
نقش پارسی بر احجار هند
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 48429 - 116/4
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 75
0 ریال

نقش پارسی بر احجار هند

نویسنده: علی اصغر حکمت
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 148
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1337
دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

مصور - فهرستی ار کتیبه ها و خطوط فارسی بر لوح سنگهای هندوستان

این کتاب شامل متن فارسی بیشتر از ۸۰ سنگ نوشته فاخر در بناهای تاریخی هندی است که امروزه بسیاری از آنها جزو میراث ملی و یا ثبت میراث جهانی یونسکو شده‌اند.

کتاب حاضر، حاصل تلاشی است از سر احساس مسئولیت برای شناساندن و پاسداشت ارزش‌های فرهنگی زبان فارسی در هندوستان که امروزه پویایی آن از میان رفته و به موزه و تاریخ سپرده شده است. اگر حکمت هیچ اثری از خود بجای نمی‌گذاشت همین کتاب ارزشمندبه تنهایی نام او را جاودانه می‌کرد.

اگرکتابخانهٔ ابن سینا و چاپ تابان این کتاب را چاپ نمی‌کرد شاید امروز جزو کتابهای گم شده بود. هدف ما از چاپ سوم این است که این اثر فاخر را از پستوی کتابخانه به داخل جامعه بیاوریم. با وقت و امکانات کم، تصویر برداری‌ها با دوربین ساده و موبایل صورت گرفته ومصور سازی همه سنگ نوشته‌های کتاب بصورت تخصصی از عهده یک پژوهشگر بر نمی‌آید بودجه و امکانات دولتی و یا بخش خصوصی می‌خواهد اما متأسفانه بخش خصوصی و ثروتمندان را برای پول خرج کردن در همه جا می‌شود دید مگر در رونمایی کتاب و سرمایه گذاری روی کتابهای فاخر فرهنگی و علمی. این چاپ تلنگری است به مسئولان فرهنگی و افراد خیر که شایددر آینده برای چاپ بهتر و عکس‌های حرفه‌ای تر اقدام کنند

نبودچنین اثری در جامعهٔ دانشگاهی به ویژه دانشجویان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی و زبانشناسی کاملاً احساس می‌شد و از طرفی نیاز بود که کتاب مصورو مستند تر وبازنویسی شود و واژه‌های عربی که دکتر حکمت بکار برده و غیر قابل فهم برای فارسی زبانان امروز است تغییر یابد و مطالبی که ضروری می‌نمود اضافه شود. اما اصل متن کتاب حکمت با امانت حفظ شده است. این فقط گام نخست بود آرزوی دکتر حکمت بر داشتن گامهای بیشتر توسط آیندگان بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات