دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نقش فراماسون ها در تاریخ معاصر ایران ؛ دو جلدی

نقش فراماسون ها در تاریخ معاصر ایران

نویسنده: ح. م. زاوش
ناشر: آینده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 708
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

اگر بخواهیم تعریف واقعی از ماهیت فراماسونری داشته باشیم، باید به ایجاز بگوییم: که فراماسونری_ به مفهوم یک سازمان به ظاهر سیاسی_ نخستین نطفه حرامی است، که در آغاز زایش دوران سرمایه داری، ریشه هایش در بطن اندیشه متفکران نژادگرای یهود جوانه زده ، و از اوایل دهه سوم قرن هیجدهم پا به عرصه حیات نهاده، و کارگزار خیانت ها و جنایت های بی شماری علیه بشریت شده، و در عصر تهاجم استعمارگران اروپایی در نقش"اختاپوس دوزخی استعمار" در همه سرزمین ها، فتنه ها برانگیخته، و سرها به باد داده، و خانمان ها نابود کرده است ...

ماسون ها (بنایان) در قرون وسطی مردمی زحمتکشی بودند که بی امان آنان را به بیگاری وا می داشتند ، آن ها برای رهایی از ستم زور گویان جامعه فئودالی اروپا به پیکار صنفی برخاستند و سرانجام در مبارزه پیروز شده و جزو اصناف آزاد بر روی خود نهادند و اتحادیه صنفی به وجود آوردند ، که به فرا ماسونری مشهور گردید.

استعمارگران انگلیسی ازاواخر دهه دوم قرن هجدهم (1717 میلادی) از تشکیلات حرفه ای فراماسونری بنایان ، الگوی خاصی برداشتند ، وسازمان غیر حرفه ای ، یا به مفهوم دقیق تر"فراماسونری سیاسی"را موجودیت بخشیدند. امپریالیسم انگلیس از 250 سال پیش به این طرف از سازمان فراماسونری برای به بند کشیدن کشورها ، تاراج هستی ملت ها ، نابودی فرهنگ و رسوم و آداب سرزمین های متصرفی و غیر متصفی و گسترش قلمرو امپراطوری ،چون سلاح قدرتمندی بهره گرفته ، و دیگر دولت های استعماری و صهیونیسم بین المللی و امپریالیسم آمریکا نیز در خط سیر همین تجارب استعماری ، سودها برده، ... و هنوز هم می برند!

... اختاپوس دوزخی استعمار درباره ی سازمان نیمه جاسوسی- نیمه سیاسی فراماسونری درایران علی رغم برخی افشاآتی که شده است ، هنوز باید کار افشاگری مفصلی انجام گیرد. ظاهرا مولفانی آثاری در این زمینه در دست تهیه دارند که امید است موفق شوند آن ها را تکمیل و منتشر کنند ، زیرا سه جلد کتاب اسماعیل رایین ، علی رغم حجم سنگین و اشتمال آن برخی اطلاعات درباره ی لژها و کلوب های سفید ایران و اعضایش هنوز ناقص است و فهرست منتشره در روزنامه های بعد از انقلاب نیز دنبال نگردید و مطلب درز گرفته ماند.

امید است که این رشته مهم تحقیق قطع نشود و ادامه یابد ، زیرا برای درک حوادث تاریخی ایران ، دانستن تاریخ فراماسونری ایران ، بی نهایت ضرور است ، تردیدی نیست که انجام این کار نه تنها برای تحقیق ، بلکه به شهامت مدنی و جسارت شهروندی نیز نیازمند است.

فهرست

جلد اول : رابطه فراماسونری با صهیونیسم و امپریالیسم
جلد دوم : نقش فراماسون ها در رویدادهای تاریخی و اجتماعی ایران

• رابطه تاریخی فراماسونری با صهیونیسم و امپریالیسم
• منشاء پیدایش فراماسونری
• شالوده فراماسونری در انگلیس
• آزمایش پذیرش عضو
• مراسم تنصیب و نظایر آن
• وابستگی فراماسونری به صهیونیسم
• آمار حیرت انگیز از جامعه آمریکا
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات