كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نقش جهان

نقش جهان

نویسنده: بیژن جلالی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 580
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اشعار ۱۳۷۲ - ۱۳۷۵

بیژن جلالی آبان ماه سال ۱۳۰۶ در تهران به دنیا آمد. او از سال ۱۳۲۵ تا ۱۳۳۱ چندماهی در رشته‌ی فیزیک دانشگاه تهران و چندسالی در رشته‌ی علوم طبیعی دانشگاه‌های تولوز و پاریس درس خواند اما همه‌ی آن‌ها نیمه‌کاره ماند زیرا علاقه به شعر و ادب، مسائل فکری و ادبی و گشت‌و‌گذار آزاد در زمینه‌های فلسفه و هنر و ادبیات، او را از انضباط و نظم درس‌خواندن دور کرد.

وی در بازگشت، در رشته‌ی زبان و ادبیات فرانسوی دانشگاه تهران تحصیل کرد و دوره‌ی لیسانس را به پایان برد. بیژن جلالی تحت تایر محیط فرهنگی خانواده اش(رضاقلی خان هدایت جد مادری و صادق هدایت دای وی بودند) به فارسی و گاهی حتی به فرانسه می‌نوشت. پس از بازگشت به ایران نوشته‌ها و اشعارش را مدون کرد و از دهه‌ی چهل، آثارش را منتشر کرد. البته بیشتر آثار جلالی پس از مرگ وی در سال 1378 و به همت برادش منتشر شده‌اند.

من ابدیت را در کلام جسته ام 
و روح خود را به آن فروخته ام 
چه صحرایی است صحرای تنهایی 
و چه جشنی به پا داشته است آنچه نیست 
مرگ چه رایگان است 
همه آنرا می گیریم 
همه آنرا می چشیم 
تقدیر می رود چون آبی روان 
و ما 
در آن دست و پا می زنیم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نقش جهان

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 91335 - 35/1
  • موجودی: در انبار
  • 240,000ریال

برچسب ها: بیژن جلالی, شعر فارسی, شعر نو, کتاب نقش جهان