کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نقشی از رویا ، فیلم اشک ها و لبخندها

نقشی از رویا ؛ فیلم اشک ها و لبخندها

نویسنده: جولیا هرش
مترجم: هوشنگ گلمکانی
ناشر: روزنه کار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور - رنگی

ماجرای چگونگی ساخته شدن فیلم اشک ها و لبخندها

"نقشی از رویا "شرحی است بر فیلم "آوای موسیقی "که در ایران با نام "اشک‌ها و لبخندها "در سال 1345به نمایش درآمد .این فیلم در سال 1965 در آمریکا ساخته شد و برنده جایزه 5اسکار (از جمله اسکار بهترین فیلم) گردید .کتاب حاضر شرح زندگی "ماریا فون‌تراپ "زنی که این فیلم براساس زندگی وی ساخته شده نیز نحوه ساخت فیلم و برخی نقدها و خاطرات آن فیلم است .علاوه بر این، در کتاب تصاویر متعددی از فیلم و پشت صحنه‌های آن، همراه با مطالب متنوع دیگری آمده است .

چه کسی می‌گوید رؤیا مذموم است؟ چه کسی رؤیا را مطرود می‌داند؟ رؤیا یکی از سرچشمه‌های حیات بشر است که خشکی و خشونت واقعیت را تلطیف و تعدیل، و زندگی را قابل تحمل می‌کند. ما بدون رؤیاهایمان می‌میریم. ما رؤیاهایمان را نفس می‌کشیم.

ما رؤیاهایمان را تنفس می‌کنیم...

آوای موسیقی نمونه کامل یک «فیلم رؤیایی» است. اصطلاح «سینمای رؤیاپرداز» یا «محصولی از کارخانه رؤیاسازی هالیوود» را به کار نمی‌برم، چون از این عبارت‌ها همواره به عنوان صفتی منفی استفاده می‌شود. اما اگر برای رؤیا شأن و اعتباری به عنوان تلطیف‌کننده و صیقل‌دهنده روح و روان انسان قائل باشیم، آوای موسیقی یک فیلم رؤیایی کامل و دلچسب است.

هر بار که فکر می‌کنم اگر قرار باشد ـ و حق داشته باشم ـ فقط یک فیلم را با خودم به جزیره تنهایی ببرم، کدام را انتخاب می‌کنم، هیچ نامی جز آوای موسیقی (یا همان اشک‌ها و لبخندها) به یادم نمی‌آید؛ فیلمی که جزو قله‌های سینمای دنیا نیست، در کتاب‌های تحلیلی و تئوریک زیبایی‌شناسی سینما از آن مثال نمی‌آورند، اما هر بار تماشایش برایم لذت‌بخش است. و هر بار که به دلیلی نوارش در جعبه جادو گذاشته شده، نتوانسته‌ام در برابر وسوسه تماشایش ـ تا آخر ـ مقاومت کنم.

...«احساس کردم که ناخودآگاه دارم پدال گاز را بیش‌تر از همیشه فشار می‌دهم. می‌خواستم زودتر برسم و غزل را در آغوش بگیرم. کله‌اش قلنبه و کم‌مو بود، اما به نظرم زیباترین پدیده‌ی عالم می‌رسید.

آن سال عید که هنوز شش‌هفت ماهه بود و سر سفره نشسته بود و می‌جنبید، با صورت توی ظرف بزرگ سالاد- که روغن زیتون و آبلیمو هم در آن ریخته شده بود- شیرجه رفت و صورت‌اش را لیسیدم. با قصیده هم «سیب تو دهن» بازی می‌کردیم.یک گاز از سیب می‌زد و همان‌طور که دهان‌اش را می‌بوسیدم، تکه‌‌ی سیب را به دهان من می‌غلتاند و آن‌را با لذت می‌جویدم. روغن زیتون و آبلیموی روی صورت غزل چقدر خوشمزه بود، سیب دهان قصیده هم قند و عسل بود...

'نقشی از رویا 'شرحی است بر فیلم 'آوای موسیقی 'که در ایران با نام 'اشک‌ها و لبخندها 'در سال 1345به نمایش درآمد .این فیلم در سال 1965 در آمریکا ساخته شد و برنده پنج جایزه اسکار (از جمله اسکار بهترین فیلم) گردید .

کتاب حاضر شرح زندگی 'ماریا فون‌تراپ 'زنی که این فیلم براساس زندگی وی ساخته شده نیز نحوه ساخت فیلم و برخی نقدها و خاطرات آن فیلم است.

فهرست

گفت و گو با رابرت وایز (کارگردان)
یلم‌شناسی کامل رابرت وایز
مصاحبه با جولی اندروز و کریستوفر پلامر
مطلبی درباره فیلم آلمانی خانواده تراپ
نت‌های موسیقی و آوازهای فیلم
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نقشی از رویا ، فیلم اشک ها و لبخندها

  • ناشر: روزنه کار
  • کد کتاب: 112978 - 28/5
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال

برچسب ها: جولیا هرش, هوشنگ گلمکانی, تاریخ سینما, سینمای هالیوود, سینما, فیلم و سینما, فیلم, فیلم اشک ها و لبخندها, کتاب نقشی از رویا ؛ فیلم اشک ها و لبخندها