دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نقشه خوانی گیتاشناسی

نقشه خوانی گیتاشناسی
-30 %
نقشه خوانی گیتاشناسی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139344 - 95/2
  • وزن: 0.30kg
350,000 ریال
500,000 ریال

نقشه خوانی گیتاشناسی

گردآوری : عباس جعفری
ناشر: گیتا شناسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ : 3

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور 

آشنایی به زبان نقشه و به اصطلاحات نقشه خوانی آنچنان مهم است که کیفیت نقشه را در مقایسه با آگاهی استفاده کننده در درجه دوم اهمیت قرار میدهد.از این رو کتاب نقشه خوانی گیتاشناسی کمک بسیار مفیدی در تمامی زمینه های موضوع های به کار رفته در نقشه مورد ارزیابی قرار داده و به خوبی می توان روش استفاده از نقشه را آموخت.

برای رفتن به یک مکان فقط داشتن نقشه‌ی آنجا کافی نیست بلکه بلد بودن استفاده از نقشه و فهمیدن علائم و مشخصات آن هم مهم است؛ سواد نقشه‌خوانی ، خود یک مهارت است؛ به عبارت دیگر، برای استفاده از یک نقشه باید زبان نقشه را بفهمیم.
این کتاب به صورت جمع‌وجور ، به خواننده‌اش سواد نقشه‌خوانی می‌دهد. البته شاید به نظر برسد که امروزه با وجود وسایل پیشرفته نیازی به یادگیری نقشه‌خوانی نباشد ولی وسایل پیشرفته برای همه در دسترس نیستند و در همه‌جا و همیشه هم کاربرد ندارند و با وجود وسایل پیشرفته باز هم نیاز به نقشه و نقشه‌خوانی هست.
به هر حال کتاب مفیدی است و بعد از خواندن آن، احساس اینکه وقتم را تلف کردم نداشتم و بعد از مطالعه فهمیدم که سواد نقشه‌خوانی چقدر مهم و مفید است.

فهرست

بخش یکم: تعاریف 
بخش دوم : اطلاعات حاشیه‌ای
بخش سوم: مقیاس نقشه،مسافت و مساحت 
بخش چهارم : زوایا و سمت‌ها 
بخش پنجم: شبکه‌بندی و مختصات نقشه
بخش ششم : سیستم‌های تصویر نقشه 
بخش هفتم: نمایش ناهموارهای زمین
بخش هشتم: عکس‌های هوائی 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات