كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نقد توطئه آیات شیطانی

نقد توطئه آیات شیطانی

نویسنده: سید عطاءالله مهاجرانی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 252
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 ~ 1368

 

مروری بر کتاب

انا لله و انا الیه راجعون به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب آیات شیطانی - که علیه اسلام و پیامبر و قرآن تنظیم و چاپ و منتشر شده است - همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند.

از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرات نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است انشاءالله.

ضمنا اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته روح الله الموسوی الخمینی .

پیرو فتوای امام خمینی (ره) درباره نویسنده کتاب آیات شیطانی، واکنش عمیق و گسترده ای از سوی دولتهای اروپایی، احزاب و نویسندگان غربی با تمام امکانات تبلیغاتی و فرهنگی شان صورت گرفت که نیاز به تبیین دارد. تحقیق حاضر، بررسی ابعاد پدیده سلمان رشدی و کم و کیف توطئه آیات شیطانی است.

بخش نخست این پژوهش جستجوی جای آیات شیطانی در تقابل امروز غرب و اسلام است. در بخش دوم سلمان رشدی و آثار منتشره او مورد بررسی قرار گرفته است و در بخش سوم به نقد و تفسیر «آیات شیطانی» پرداخته شده است.

در بخش چهارم فتوای امام خمینی (ره) بررسی شده و در بخش پنجم واکنش غرب و مسلمانان مورد توجه قرار گرفته است. در نهایت در بخش ششم، جنگ صلیبی غرب در وجه فرهنگی آن که با آیات شیطانی اوج تازه ای گرفت و نقش و اثری که نویسندگان در این عرصه داشته اند مورد بررسی قرار گرفته استمتن کتاب، متنی جذاب و گیراست.

نویسنده در سخن اول خود، موضوع کتاب را بررسی ابعاد پدیده‌ی سلمان رشدی دانسته که به عنوان حلقه‌ای از زنجیره‌ی برخورد غرب با جهان اسلام به‌کار گرفته شده است.

نویسنده با طرح چند پرسش اساسی در صدد حساس کردن ذهن خواننده نسبت به کتاب آیات شیطانی است: … در پشت جلد کتاب، در میانه‌ی جلد، تصویر رزم رستم با دیو سپید چاپ شده است.

چهره‌ی آرام و شرقی رستم که با دست چپ گلوی دیو سپید را می‌فشرد، و با خنجر سینه‌ی او را دریده است و دیو سپید که پای چپش قطع شده و گرزش شکسته است، آخرین نفس‌هایش را می‌زند.

حال چگونه این تصویر را که پیروزی راستی و آزادی و بندگی‌ست و شکست دیو شیطانی، سلمان رشدی برای کتابی انتخاب کرده که در آن شیطان پیروز می‌شود؟! … و اما نام کتاب؟ چرا سلمان رشدی عنوان آیات شیطانی را به کتاب خود داده است؟ این نام چه پیامی به همراه دارد؟ …

نویسنده سعی کرده از منظر تاریخی، قرآنی و عقلی به نقد و تحلیل افسانه غرانیق که آیات شیطانی اشاره به آن دارد، بپردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نقد توطئه آیات شیطانی

  • ناشر: اطلاعات
  • کد کتاب: 94819 - 114/4
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: سید عطاءالله مهاجرانی, اسلام و غرب, آیات شیطانی, سلمان رشدی, تاریخ اسلام, نقد ادبی, کتاب نقد توطئه آیات شیطانی