منو
سبد خرید

نقد تساحل محض

نقد تساحل محض
درحال حاضر موجود نمی باشد
نقد تساحل محض
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138519 - 109/1
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

نقد تساحل محض

نویسنده: هربرت مارکوزه,برینگتون مور ,رابرت‌پل ولف
مترجم: ایوب کریمی
ناشر: تیسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

«هربرت مارکوزه»، «برینگتون مور» و «رابرت پل‌ولف» نویسندگان این کتاب که یکی فیلسوف آنارشیست، یکی جامعه‌شناس تاریخی و دیگری فیلسوف چپ نو هستند به اتفاق هم کتابی فلسفی-سیاسی، با موضوع تساهل در جامعه معاصر تالیف کردند. آن‌ها در کتاب «نقد تساهل محض» سوالاتی مطرح می‌کنند که طی آن‌ها تساهل موجود در نظام‌های دمکراتیک کنونی را به چالش می‌کشند.

در سیاست نظری و عملی معاصر، تساهل به‌مثابه یکی از مفاهیم فلسفهٔ سیاسی مدرن، خصوصاً در سنت لیبرال، اهمیتی اساسی دارد، اما این مفهوم و حدود و ثغور آن همواره محل مناقشه بوده است. مناظره در باب تساهل در حال حاضر نیز موضوعیت بسیاری دارد.

مثلاً سؤالات زیر در حوزهٔ عمومی و در میان متخصصان مطرح است:
آیا می‌توان در قبال نئونازی‌ها و داعشی‌ها تساهل به خرج داد؟
آیا این گزارهٔ عامیانه که «هر عقیده‌ای باید محترم شمرده شود» به آزادی به‌مثابه ستون اصلی اندیشهٔ مدرن خدمت می‌کند یا علیه آن عمل می‌کند؟
آیا تساهلی که در جهان معاصر تبلیغ می‌شود، رهایی‌بخش است یا سرکوبگر؟

سه متفکر برجستهٔ معاصر در کتاب نقد تساهل محض، مفهوم تساهل را به تفصیل و با عمقی کم‌نظیر به بحث گذاشته‌اند. نویسندگان فقط بررسی مفهومی نمی‌کنند، بلکه مفهوم مذکور را در بافتار تاریخی غرب دربارهٔ مفاهیم سکولاریسم، پلورالیسم و رهایی و نیز نیروهای اجتماعی و مذهبی مختلف مطالعه می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات