كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نقد تئاتر

نقد تئاتر

نویسنده: ایروینگ واردل
مترجم: عباس منطقی
ناشر: سمت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 206
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

«نقد تئاتر» به شکل امروزینش از قرن هجدهم به بعد در صحنه فرهنگ ون هنر جهان ظاهر شده و حالتی عمومی پیدا کرده است. تا آن جا که در حال حاضر همه اصحاب فرهنگ را، اعم از هنرمندان ذیربط و خوانندگانی که هرگز شاهد نمایشی نبوده اند، زیر پوشش خود قرار داده است. همه آن ها خواستار چیز متفاوتی از منتقد هستند. و پاسخ منتقدان نیز میان حالت های مختلف (خشم، تحقیر، احترام، علاقه و لذت) در نوسان است.

«ایروینگ واردل»، در این کتاب، بر آن است تا سیر تحول تاریخی نقد را دنبال کرده، ارزش های این حرفه را تبیین و مشکلات نقدنویسی را مورد بررسی قرار می دهد. و در انتها، با پرداختن به شرایط حرفه ای منتقدان روان نژندی ها و تاوان هایی که می بایست در قبال نوشتن نقدهایشان بپرداند، کتاب را به پایان می برد.

«واردل» در حال حاضر منتقد تئاتر روزنامه «ایندیپندنت» یکشنبه است و در خلال سال های 1963-1989 برای روزنامه «لوس آنجلس تایمز» و به طور موازی برای روزنامه های «نیویورک تایمز» و «تئاتر استرالیا» قلم زده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نقد تئاتر

  • ناشر: سمت
  • کد کتاب: 98654 - 81/5
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال
  • 169,000ریال

برچسب ها: ایروینگ واردل, عباس منطقی, تئاتر, نمایشنامه, سینما, کتاب نقد تئاتر