كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نقد اجتماعی پست مدرنیته

نقد اجتماعی پست مدرنیته 

نویسنده: رابرت جی دان
مترجم: صالح نجفی
ناشر: پردیس دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 536
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

بحران های هویت

در کتاب حاضر، این پرسش مطرح گردیده است که: "پست مدرنیته ناظر به چه جامعه‌ای است و چگونه هر یک از ویژگی‌های این جامعه در تعیین هویت و عملکرد اعضای آن، اعم از فرد و گروه‌های اجتماعی مختلف تاثیر می‌گذارند؟" نگارنده در صدد پاسخ‌گویی به آن‌ها از طریق بررسی عواملی است که مناسبات قدرت را در جامعه شکل می‌دهند. از جمله: تولید، مصرف، تاریخ، جغرافیا، و فرهنگ.

نویسنده‌ی کتاب بر این نظر است که: "تبیین نظریه‌ی پست مدرن به واسطه‌ی نقد مدرنیته یعنی به واسطه‌ی نقد فاعل شناسایی قدر قدرت، نه فقط کفاف درک وضعیت پست مدرنیته را نمی‌دهد بلکه فضای مخدوشی را به وجود می‌آورد که گویی می‌توان در آن، فرد را فارغ از تعاملات اجتماعی، اقتصادی، و سیاسی‌اش شناخت یا این که می‌توان بدون در نظر گرفتن وضعیت تاریخی ـ اجتماعی، به داوری و ارزش داوری درباره‌ی عملکرد گروه‌های مردمی و پایدارهای جمعی پرداخت".

از این منظر است که مقوله‌ی هویت، جایگاهی محوری در بحث رابرت دان پیدا می‌کند؛ و این پرسش که پست مدرنیته ناظر بر چه جامعه‌ای است، پاسخ خود را در گوناگونی شیوه‌های کسب و اخذ هویت در جامعه می‌یابد... به این اعتبار جست‌وجوی عوامل و شرایطی که به آن چه بحران‌های فرهنگی نامیده می‌شود و به تعبیری حاصل بحران مدرنیته و زمینه‌ساز برآمدن پست مدرنیته بوده‌اند، راهی است که نویسنده برای نقد اجتماعی پست مدرنیته برگزیده است.

نگارنده در کتاب نشان می‌دهد: "پست مدرن شدن جهان یعنی جهانی شدن سرمایه، تعدد و تکثر منابع آشکار و پنهان قدرت، شیوه‌های جدید اعمال سلطه و قهر که مدرنیته و ارزش‌های جهان شمول آن را به چالش طلبیده‌اند و به تبع آن هویت اجتماعی فرد را نیز دچار سردرگمی کرده‌اند، زمینه‌ی عینی برآمدن اندیشه‌ی پست مدرن را فراهم کرده‌اند و نه بالعکس"

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نقد اجتماعی پست مدرنیته

  • 250,000ریال
  • 219,000ریال

برچسب ها: رابرت جی دان, صالح نجفی, پست مدرنیسم, پست مدرنیته, جامعه شناسی فلسفی, روانشناسی اجتماعی, تجدد, نوگرایی, کتاب نقد اجتماعی پست مدرنیته