كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نفس در اسارت شیطان

نفس در اسارت شیطان 

نویسنده: معصومه بیگم آزرمی
ناشر: تهذیب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 4

کیفیت ؛ عالی ؛ صفحات کتاب دارای آب خوردگی می باشد.

 

مروری بر کتاب 

به انضمام حکایتهای متنوع 

امام علی(ع) در خطبه چهل و دوم نهج البلاغه می فرمایند: اى مردم! ترسناک‏ ترین چیزى که از آن بر شما خائفم دو چیز است: پیروى از هوا و هوس و آرزوهاى طولانى. اما تبعیت از هوا و هوس انسان را از راه حق باز مى‏ دارد و آرزوهاى طولانى آخرت را به دست فراموشى مى‏ سپارد.

آگاه باشید دنیا به سرعت پشت کرده و به قدر ته مانده ظرفى که آب آنرا ریخته‏ باشند بیشتر از آن باقى نمانده است! و به هوش باشید که آخرت رو به ما مى‏ آید. دنیا و آخرت هر کدام فرزندانى دارند بکوشید از فرزندان آخرت باشید نه از فرزندان‏ دنیا، زیرا در روز رستاخیز هر فرزندى به مادر خویش ملحق مى‏ گردد. هم اکنون هنگام عمل است نه حساب و فردا وقت‏ حساب است نه عمل!

شیطان، از طریق هواهای نفسانی در انسان نفوذ می کند؛ کار و تلاش وی را تأیید می کند؛ کارهای زشت را در نظرش تزیین می کند؛ وی را در انجام آن وسوسه می نماید و با دادن وعده های دروغ و ترساندن از آینده اش، او را از انجام کارهای خیر باز می دارد: «و شیطان کردارشان را برایشان زینت داد، پس ایشان را از راه (خدا) بازداشت و آنها هدایت نخواهند شد.»

بنابراین، یکی از آسیبهای جدی کرامت انسانی، اسارت عقل انسان در خواسته های هوای نفس است. کسی که عقلش در اسارت نفس اماره و خواسته های نفسانی است، چگونه می تواند از کرامت و منزلت انسان بهره مند شود؟! این آیات یکی از دلایل لگدمال شدن کرامت انسانی و سقوط از مقام جانشینی خدا به پایین ترین درجه حیوانی و پست تر از آنرا، کنار گذاشتن عقل و پیروی کوکورانه از هواهای نفسانی بیان می کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نفس در اسارت شیطان

  • ناشر: احتجاج
  • کد کتاب: 56516 - 54/4
  • موجودی: در انبار
  • 55,000ریال

برچسب ها: معصومه بیگم آزرمی, نفس, فلسفه دین, اسلام, داستان های مذهبی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب نفس در اسارت شیطان