دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نفرین دختر آفتاب

نفرین دختر آفتاب

نویسنده: کالین فالکنر
مترجم: جواد سید اشرف
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 662
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

در آغاز قرن شانزدهم "موته کوزوما" سلطان قدرتمند آزتک, نه تنها برقوم خود که برتمام اقوام سرزمین مکزیک حکمرانی می کرد.در سال1519 ناوگانی از کشتی های اسپانیایی نحت فرماندهی "ارنان کورتس"به سواحل مکزیک رسید. در آن زمان هنوز هیچ کس نمی دانست که ورود این ناوگان سرآغاز یک جنگ خونین و مصیبت بار و نقطه ی آغاز فتح سرزمین مکزیک به دست استعمار گران اسپانیایی خواهد بود.

کورتس به انگیزه کشف طلا و کسب قدرت, با اراده ای آهنین سربازانش را در جنگ با بومی هایی رهبری کرد و به پیروزی رساند کهاز نظر تعداد برتر از لشکریان اسپانیایی ولی از نظر سلاح و شیوه ی رزم, مغلوب و مقهور آنان بودند. اما فتح مکزیک تنها با شمشیر کورتس میسر نشد."مالی"دختر زیبای آزتک, که به عنوان مترجم ورابط میان اسپانیایی ها وبومیان مهیکا به کورتس خدمت می کر, در این پیروزی سهم بسزایی داشت.

مالی به این گمان که کورتس همان خدایگان غایب امپراتوری "توریان" و نجات بخش اقوام تحت ستم سرزمین مکزیک, یعنی "کتزال کوآتل"یا"مارپردار" است, با همه ی توان به یاری او شتافت و هنگامی به اشتباه خود پی برد که از امپراتوری بزرگ و آباد مهیکا چیزی جز تلی از خاک و خاکستر به جا نمانده بود. و در آن روز بود که مالی, کورتس را نفرین کرد.

هنگاميكه روز موعود فرا برسد، من همراه مردان سفيد پوست و ريشو از خاوران و از راه دريا بسوي شما بازخواهم گشت...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات