كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نفت و نطق مکی

نفت و نطق مکی

نویسنده: حسین مکی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 569
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

مصور

کتاب نفت و نطق مکی کتابی است که توسط کمیته مرکزی حزب ایران، ابتدا به صورت یک نشریه و سپس به شکل یک کتاب مدون در سال ۱۳۲۸ تدوین و منتشر گردید.

این کتاب عمدتا به جریان مذاکرات نفت در دوره پانزدهم مجلس شورای ملی درباره قرارداد نفت ایران و انگلیس، قرارداد الحاقی گس-گلشائیان و همچنین گزارش مذاکرات احمد قوام با شوروی در مورد نفت و آذربایجان و درخواست غرامت از این کشور به مناسبت هجوم ارتش سرخ به ایران و اشغال کشور می‌پردازد. بخشی از کتاب جریان مذاکرات مجلس است که در این بخش نطق چند روزه دکتر حسین مکی نیز آمده‌است.

یادآوری این نکته که این نطق باعث شد تا عمر مجلس پانزدهم برای تصویب قرارداد الحاقی کفایت نکند، بر اهمیت کتاب می‌افزاید. این کتاب حاوی اسناد دست اولی از خسارات وارد آمده به ایران بیطرف توسط متفقین در طول دوره جنگ جهانی دوم است. همچنین زمینه‌های ملی شدن صنعت نفت را موشکافی می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نفت و نطق مکی

  • 500,000ریال

برچسب ها: حسین مکی, تاریخ معاصر ایران, نفت ایران, تاریخ سیاسی ایران, پهلوی, دکتر مصدق, کتاب نفت و نطق مکی