كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نظیره و برگ و گل

نظیره و برگ و گل

نویسنده: نورالله بختیاری
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 222
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ:


مروری بر کتاب

اثر حاضر داستانی است تاریخی درباره زندگی یکی از پادشاهان ساسانی . در این کتاب روایت عاشقانه شاپور اول با نظیره دختر زیبای عرب بازگو شده است.
نظیره دخترساطرون عرب، پادشاه الحضراء بود. او با چهره‌ ای دل فریب در سراسر کشورهای عرب به زیبایی شهرت داشت. پدر او با ساسانیان در نبرد بود، از طرفی برج‌ های مستحکم شهر مانع از نفوذ لشکریان پارس می‌ گشت. نظیره که شاپور را یکی از دشمنان سرسخت پدرش می‌ دانست تا قبل از دیدن پادشاه ساسانی از او متنفر بود.

او آرزو می‌ کرد با هر سلاحی که در اختیار داشته باشد شاپور را نابود کند. نظیره پس از دیدن شاپور اول دل باخته او گشت و ناگزیر راز خود را با ندیمه خود در میان نهاد و از وی خواست تا پیغام عاشقانه‌ اش را به شاپور برساند. نظیره در پیغامش از شاه خواسته بود تا با او ازدواج کند و در مقابل، طلسم شکست شهر را دریافت کند. شاه ساسانی پیشنهاد او را پذیرفت، اما ...

شهر عین التمر را ، که موقتاً به عنوان پایتخت کشور پارس انتخاب شده بود ، به مناسبت پیروزی شاپور اول ، شاهنشاه بزرگ ساسانی ، در جنگی هولناک و دراز مدت و همچنین عروسی شاه با نظریه ، زیباترین دختر عرب ، به طرزی بسیار باشکوه و جالب آذین بندی کرده بودند .


مردم شهر مجالس متعدد جشن و سرور برپا ساخته بودند و در آن مجالس به رقص و پایکوبی می پرداختند و با نوشیدن انواع اشربه و تناول اغذیه و ماکولات مختلف خود را مشغول و دلخوش می نمودند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نظیره و برگ و گل

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 66977 - 21/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نورالله بختیاری, داستان های فارسی, داستان های تاریخی, کتاب نظیره و برگ و گل