دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نظم و ترتیب و تاثیر جادویی آن در تغییر زندگی

نظم و ترتیب و تاثیر جادویی آن در تغییر زندگی

نویسنده: ماری کندو
مترجم: مینا اعظامی , کتی هیرانو
ناشر: دیلماج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هنر ژاپنی در مرتب کردن و نظم بخشیدن

مردم جهان بر این باورند که مرتب کردن اتاق و یا خانه‌شان بخت را به روی آنان می‌گشاید. کسانی که از هنر ژاپنی برای ساماندهی زندگی‌شان سود می‌جویند، دیگر هرگز با آشفتگی و بی‌نظمی روبه‌رو نمی‌شوند. این شیوه ناب فقط مجموعه‌ای از قواعد نیست، بلکه معجزه‌ای است که با رسیدن به ذهنیتی مناسب با استفاده از روش کن‌ماری زندگی‌تان را دگرگون می‌کند.

بعضی از افراد هستند که در چیدن و جمع و جور کردن خانه وسواس زیادی به خرج می‌دهند اما هیچ‌وقت خانه را آن‌طور که انتظار دارند مرتب نمی‌بینند. شاید اگر بخواهیم به بعضی از افراد بگوییم که امروزه آموزش‌های نظم و مرتب کردن خانه هم وجود دارد کمی متعجب شوند و بپرسند آیا منظم بودن هم نیاز به آموزش دارد؟

ماری کندو در کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم درباره الزام آموزش نظم می‌گوید: «در ژاپن پندار مردم بر این است که نظم به آموزش نیازی ندارد، بلکه مردم به‌خودی‌خود، نظم و ترتیب در خونشان است و چگونگی آن را می‌دانند. مهارت‌های آشپزی در خانواده ما از نسلی به نسلی دیگر واگذار می‌شود.

مادران شیوه آشپزی را به دخترانشان می‌آموزند، اما به نظر می‌رسد که نظم را کسی به دیگری آموزش نمی‌دهد». کندو در این کتاب به افرادی که عادت دارند هیچ وسیله‌ای را دور نمی‌اندازند و انباری خانه‌هایشان همیشه پر است راهکارهای مؤثری ارائه می‌کند. 

ماری کاندو، مشاور شناخته شده و موفق ژاپنی، نظم و نظافت را در این کتاب یک مرحله به جلو می برد و ضمانت می دهد که اگر یک بار به شکلی درست و اصولی، محل زندگی تان را «خلوت سازی» و مرتب کنید، دیگر هیچوقت به انجام دوباره ی آن نیازی نخواهید داشت. بیشتر متدها در این زمینه، روشی «اتاق به اتاق» و یا تدریجی را ترویج می کنند که مشکلات زیادی به خاطر جا به جایی مکرر وسایل به وجود می آورد. اما متد ماری کاندو، با ساختار متفاوت و دگرگون کننده ی خود، با نتایجی ماندگار همراه خواهد بود. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات