منو
سبد خرید

نظم جهانی ؛ تاملی در ویژگی ملت ها و جریان تاریخ

نظم جهانی ؛ تاملی در ویژگی ملت ها و جریان تاریخ
درحال حاضر موجود نمی باشد
نظم جهانی ؛ تاملی در ویژگی ملت ها و جریان تاریخ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138837 - 70/3
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

نظم جهانی

نویسنده: هنری کیسینجر
مترجم: محمدتقی حسینی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 457
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3


مروری بر کتاب

تاملی در ویژگی ملت ها و جریان تاریخ

کیسینجر در این کتاب  اندیشه‌ای عمیق درباره ریشه‌های نظم بین‌المللی و بی‌نظمی در جهان ارائه می‌دهد. با تکیه بر تجربه خود به عنوان یکی از برجسته‌ترین دولت مردان دوره مدرن، مشاور روسای‌جمهور، مسافرت در جهان، مشاهده و شکل دادن به وقایع مرکزی سیاست خارجی دهه‌های اخیر، کیسینجر اکنون تحلیل خود را درباره چالش نهایی قرن بیست و یکم نشان می‌دهد که چگونگی ساختن نظم بین‌المللی مشترک در دنیایی با دیدگاه‌های واگرای تاریخی، درگیری‌های خشونت‌آمیز، گسترش فناوری و افراط گرایی ایدئولوژیک است را ارائه می‌دهد. کیسینجر اظهار می‌دارد که هیچ‌گاه نظم جهانی واقعی وجود نداشته است.

در بیشتر تاریخ، تمدن‌ها مفاهیم نظم و ترتیب را براساس تعریف خودشان بیان می‌کردند. هرکدام خود را مرکز جهان می‌دانستند و اصول متمایز خود را به عنوان ارتباط جهانی پیش می‌برند. چین یک سلسله مراتب فرهنگی را با امپراطوری خود به اوج رساند، در اروپا، رم خود را در محاصره بربرها تصور می‌کرد. هنگامی‌که امپراطوری روم چندپاره شد، مردم اروپایی مفهوم برابری دولت‌های مستقل را بازیابی کردند و به دنبال صادر کردن آن در سراسر جهان بودند.

سال های اخیر برای کسانی که به نقش تبلیغی آمریکا در خارج از کشور اعتقاد دارند ، چندان پربار نبوده است. از زمان حملات تروریستی سال 2001 که احساس همگان را نسبت به جهان دگرگون کرد ، ایالات متحده توسط یک ایده آلیست محافظه کار که سعی در تحمیل ارزش های آمریکایی به خاورمیانه دارد ، ناکام ماند و توسط یک ایده آلیست لیبرال که دشمنان آمریکا را به تعامل مجدد دعوت کرد ، اداره شد.

بالاخره لحظه ای فرا رسید که متعلق به "هنری کیسینجر" است ...او کتابی به نام "نظم جهانی" به رشته ی تحریر درآورده که در مقیاس جهانی موفقیت عمده ای را کسب کرده است. نکته ی جالب توجه این است که این کار به طور موثر ادامه دهنده ی مبارزات اوست که بسیاری از سیاست های خارجی آمریکا را در قرن گذشته شکل داده است. "هنری کیسینجر" در "نظم جهانی" پیشنهادات منصفانه ای را ارائه داده تا بسیاری از افرادی را که از او متنفرند ، پشت سر بگذارد و باقی افراد هم فراموش کنند که چرا در درجه اول از او متنفر بودند.

"نظم جهانی" از "هنری کیسینجر" ما را به یک تور جهانی خیره کننده و آموزنده از تلاش برای نظم می برد. کلید واقع گرایی سیاست خارجی کیسینجر و موضوع اصلی در قلب کتاب جنجالی او ، این است که چنین مساله ای نه تنها برای مردم مهم است بلکه برای ملت ها و حتی ایالات متحده نیز، پیشرفت در جهت ایجاد "نظم جهانی" مبتنی بر "عزت فردی و حاکمیت مشارکتی" یک ایده ی عالی است. اما پیشرفت در جهت آن باید طی یک سری مراحل واسطه ای ادامه یابد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات