كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
نظری به درون شیلی آلنده

نظری به درون شیلی آلنده

نویسنده: ادوارد بورشتاین
مترجم: محمود ریاضی
ناشر: چاپخش
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 383
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

 

سالوادور آلنده (زاده ۲۶ ژوئيه ۱۹۰۸ - درگذشته ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۳) سياستمدار ماركسيست و از بنيانگذاران حزب سوسياليست شيلي بود. او از نوامبر ۱۹۷۰ تا سرنگوني و كشته شدنش در كودتاي ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۳ رئيس جمهور شيلي بود. از او به عنوان اولين رئيس جمهور ماركسيست كه با راي و دموكراسي به قدرت رسيد، نام مي‌برند.

آلنده بيش از چهل سال در صحنه سياسي شيلي و حزب سوسياليست شيلي حضور داشت. او پيش از رسيدن به رياست جمهوري در انتخابات ۱۹۷۰, در مقام‌هاي سناتور, نماينده و وزير كابينه فعاليت مي‌كرد. آلنده سه بار در سال‌هاي ۱۹۵۲ , ۱۹۵۸ و ۱۹۶۴ كانديد رياست جمهوري شده و شكست خورده بود تا اين كه در ۱۹۷۰ بالاخره در انتخابات برنده شد و عليرغم تلاش‌هاي آمريكا براي جلوگيري از گرفتن قدرت توسط او, به رياست جمهوري رسيد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نظری به درون شیلی آلنده

  • ناشر: چاپخش
  • کد کتاب: 92312 - 110/3
  • موجودی: در انبار
  • 270,000ریال

برچسب ها: سالوادور آلنده, ادوارد بورشتاین, محمود ریاضی, شیلی, علوم سیاسی, کودتا در شیلی, آلنده, پینوشه, کتاب نظری به درون شیلی آلنده