منو
سبد خرید

نظریه های نرخ ارز و جهانی سازی بازارهای بین المللی سرمایه

نظریه های نرخ ارز و جهانی سازی بازارهای بین المللی سرمایه

نویسنده: خدیجه نصراللهی - هوشنگ شجری
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 255
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ادغام روزافزون اقتصاد کشورهای جهان در پرتوی جهانی شدن، فرصت‌های بی‌شماری را فراروی رشد و توسعه کشورها قرار داده است. پدیده مذکور، فرآیند آزادسازی مالی و به ویژه آزادسازی حساب سرمایه بحران‌های ویران‌کننده ارزی را درپی داشت. از این رو، بحران‌های پولی گسترده یکی از مشخصه‌های اصلی تاریخ اخیر بازارهای بین‌المللی سرمایه است. کشورهای مختلف در سراسر جهان با فشارهای مربوط به این نوع بحران‌ها یا با خود بحران‌ها مواجه شده‌اند.

تازه‌ترین نمونه‌ های آن شامل بحران‌ مالی 1976 مکزیک، آرژانتین، برزیل، پرو و بحران‌های شیلی، آرژانتین و مکزیک در دهه 1980 و بخش گسترده‌ای از آسیا در سال 1997 و 1998 است. این پدیده‌ها، نرخ ارز را به یک متغیر کلیدی در اقتصاد کشورها تبدیل نموده است. نگارندگان در کتاب حاضر به شناخت فرآیندهای جاری اقتصاد جهانی می‌پردازند. آنان در شش فصل، پس از طرح نظریه‌های مختلف نرخ ارز و تشریح مفاهیم اساسی در این زمینه فرآیند جهانی‌سازی بازارهای بین‌المللی سرمایه را معرفی و بحران در بازارها را بررسی می‌کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات