دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نظریه های دولت

نظریه های دولت

نویسنده: اندرو وینسنت
مترجم: حسین بشیریه
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 351
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو _ نو ؛ برخی از سطور حدود ده صفحه با مداد علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب

هنگام بررسی مفهوم دولت باید آگاه بود که این مفهوم معضل‌ترین مفهوم در سیاست است؛ هرکس که عمیقا بدان بپردازد از این نکته آگاه خواهد شد. این امر تنها نتیجه تاریخ درهم‌ پیچیده و یا اهمیت خاص مفهوم دولت در اوضاع سیاسی امروز نیست، بلکه علت آن دو پهلویی و پیچیدگی این مفهوم است که آن را درعین ‌حال سهل و ممتنع ساخته است به ‌نحوی که با سهولت نگران ‌کننده‌ای با بسیاری مفاهیم و نهادها درهم می‌آمیزد.

دولت پدیده‌ای نیست که در نگاه اول به‌خوبی شناخته شود؛ به‌ رغم ملموس‌ بودنش (که وقتی بخواهیم مثلا از پرداخت مالیات خودداری کنیم یا بدون گذرنامه کشور را ترک کنیم کاملا آن را احساس خواهیم کرد) باز هم نمی‌توان به سهولت روی آن انگشت گذاشت زیرا اندیشه یا مجموعه‌ای از مفاهیم، ارزش‌ها و اندیشه‌هایی درخصوص زندگی اجتماعی است.

دولت نه نهادی منفعل و بی‌طرف است که بتوان آن را نادیده گرفت و نه حاصل تصادف صرف و ساده است. از آن‌ جا که نظریه‌های دولت اغلب هم شکل آن و هم نگرشهای ما را درباره آن تعیین می‌کنند، فهم نظریه‌های اساسی دولت باید بخشی از هر گونه آموزش سیاسی را تشکیل دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات