منو
سبد خرید

نظریه های جهانی شدن

نظریه های جهانی شدن
-16 %
نظریه های جهانی شدن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 134034 - 209/2
  • وزن: 0.50kg
245,000 ریال
290,000 ریال

نظریه های جهانی شدن

نویسنده: دیوید هلد - آنتونی مک گرو
مترجم: مسعود کرباسیان
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 407
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

مترجم کتاب در مقدمه‌ای که نوشته یادآور شده است: «ویژگی کتاب حاضر این است که شامل مطالب جمع‌آوری شده از دیدگاه‌های مختلف و متفاوت صاحبنظران حوزه جهانی در یک مجموعه واحد است. این موضوعات حاوی مطالبی است که نویسندگان با توجه به قلمرو تخصصی خود در آن به دنبال تدوین نظریه بوده‌اند، متفکران حوزه جهانی شدن چکیده نظرات خود را مطرح کرده‌اند که منبعث از دیدگاه‌هایشان است که به تفضیل در کتب دیگر خود بیان کرده‌اند.» 

کتاب «نظریه‌های جهانی شدن» شامل دو بخش «شکل‌گیری جهانی شدن» با 7 فصل «خشونت سازمان یافته در ساخت جهانی شدن» نوشته آنتونی مک گرو، «جهانی شدن به‌عنوان سلطه آمریکا» نوشته جی جان ایکنبری، «جهانی شدن، امپریالیسم و نظام جهانی سرمایه‌داری» نوشته الکس کالینیکاس، «مکان‌ها و فضای جهانی» نوشته ساسکیاساسن، «اقتصاد سیاسی جهانی شدن» نوشته لینامازلی، «برخورد ساخت گرایی اجتماعی یا جهانی شدن» نوشته تا مس ویس و «جهانی شدنی و بررسی فرهنگی» نوشته چان تاملینسون است.

بخش دوم کتاب نیز با عنوان «بازسازی جهانی شدن» شامل فصل‌های «بازنمایی جامعه بین‌المللی و اجتماع جهانی»، «صلح لیبرال، پاسخگویی دموکراتیک و چالش‌ جهانی شدن»، نوشته مایکل، و دویل، «بازآرایی امنیت اقتصادی و عدالت جهانی» نوشته تامس پاک، «بازسازی حکومت جهانی: 8 ابتکار» نوشته اندروکاپرو و «تجدیدنظر ساختار حکومت جهانی: اقدام فوری یا اصلاحات!» است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات