كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نظریه های جامعه شناسی ؛ تفکر نظری در جامعه شناسی

نظریه های جامعه شناسی 

نویسنده: ویلیام اسکیدمور 
مترجم: علی محمد حاضری,احمد رجب زاده,سعید سبزیان,علی اصغر مقدس,علی هاشمی گیلانی
ناشر: تابان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 311
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تفکر نظری در جامعه شناسی

... نظریات اجتماعی بجای بررسی داده‌های تجربی فرایندهای اجتماعی، مسائل پایه‌ای‌تر و درونی‌تر را مورد بحث قرار می‌دهند. برخی از این مطالعات به خصوص به بررسی «رفتار» و «نظم» می‌پردازند. نظریات در این دسته بر نقش عاطفه در رفتار و نیاز به هماهنگی در ایجاد نظم تأکید دارند. نظریات این دسته سعی در پاسخ به سؤالاتی مانند آن‌چه در زیر آمده می‌کنند:

آیا رفتارهای اجتماعی عملگرا و هدفگرا هستند یا اینکه توسط ملاحظات زیبایی‌شناسی، عاطفی و اخلاقی شکل گرفته و هدایت می‌شوند؟
آیا الگوهایی که در رفتارهای اجتماعی مشاهده می‌شود ناشی از کنترلی است که مؤسسات بر اشخاص از طرق اخلاقی یا اعمال زور دارند، یا اینکه ناشی از مذاکرات عملی است که بین افراد مختلف هنگامی که باید تصمیمی لحظه‌ای در شرایط غیر قابل پیشبینی شده در زندگی روز مره بگیرند، می‌باشد؟

فهرست

1. نظریه جامعه شناسی
2. مسائل اصلی نظری
3. انواع نظریه در جامعه شناسی و مسئله اثبات صحت نظریه ها
4. نظریه مبادله
5. فونکسیونالیزم
6. تعامل گرایی نمادی
7. اتنومتدولوژی (روش شناسی)

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نظریه های جامعه شناسی ؛ تفکر نظری در جامعه شناسی

  • ناشر: تابان
  • کد کتاب: 89311 -
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام اسکیدمور, علی محمد حاضری, احمد رجب زاده, سعید سبزیان, علی اصغر مقدس, علی هاشمی گیلانی, جامعه شناسی روانی, جامعه شناسی, فلسفه اجتماعی, کتاب نظریه های جامعه شناسی ؛ تفکر نظری در جامعه شناسی