منو
سبد خرید

نظریه جامعه شناسی

نظریه جامعه شناسی
-15 %
نظریه جامعه شناسی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139151 - 73/3
  • وزن: 1.40kg
2,465,000 ریال
2,900,000 ریال

نظریه جامعه شناسی

نویسنده: جورج ریترز
مترجم: هوشنگ نایبی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1016
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

در کتاب حاضر، مولف نظریات جامعه شناسانه «کارل مارکس»، «امیل دورکیم»، «مارکس وبر» و «جورج زیمل» را توصیف و تفسیر نموده است. این اثر که به نظریه های جامعه شناسان کلاسیک پرداخته مکمل دیگر آثار نویسنده است که در آن ها بر جامعه شناسی معاصر تمرکز شده است. برای درک نظریات جامعه شناسی مدرن، فهم نظریات بنیان گذاران ضروری است. همچنین این کتاب شامل زندگی نامه جامعه شناسان موردبحث است. فلسفه پول، فرهنگ عینی، رابطه دوتایی و سه تایی، آیین تالو، موانع ساختاری، نسخ های اجتماعی، کنش های اجتماعی ساختارهای اقتدار، خودکشی خودخواهانه، تقسیم کار در جامعه، آگاهی طبقاتی و آگاهی کاذب از محورهای اصلی موردبحث در این کتاب هستند.

کتاب «نظریه جامعه شناسی در دوران معاصر» یکی از معروفترین و پر فروش ترین کتابهای نظریه جامعه شناسی است که یک جامعه شناس و نظریه پرداز برجسته بر پایه طرحی نو درباره نظریه جامعه شناختی معاصر نگاشته است.در ترجمه این کتاب، کوشش شده که با آسان فهم ترین و روانترین جمله های فارسی به خوانندگان در فهم پیچیدگی های نظریه جامعه شناختی تا آنجا که امکان پذیر باشد، کمک شود.

 این کتاب برای کسانی که به دنبال متنی مختصر و در عین حال قابل دسترسی و قابل فهم در مورد نظریه های جامعه شناسی هستند ،کتابی ایده آل است. این کتاب با گزیده ای از مطالب، مختصر ، جامع ، آموزنده ، جذاب و شامل طیف وسیعی از ویژگی های آموزشی است و طیف وسیعی از دانشجویان را به خود جلب می کند. کتاب نظریه ی جامعه شناسی در دوران معاصر یک بررسی مختصر از نظریه پردازان اصلی جامعه شناسی و رویکردهای نظری از بنیانگذاران کلاسیک تا به اکنون را به خوانندگان خود ارائه می دهد.

جورج ریتزر و جفری استپنیسکی با تحقیقاتی به روز شده در آخرین ویرایش از کتاب ، بسیاری از نظریه پردازان و مکتب های فکری را تحت عناوین گسترده ای به یکدیگر متصل می کنند و دیدگاه تلفیقی ای از نظریه های جامعه شناسی را به دانشجویان ارائه می دهند. این متن برای کسانی که می خواهند نمای کلی قابل دسترسی ای از کل سنت تفکر جامعه شناختی ، با تأکید بر ارتباط نظریه های کلاسیک با نظریه های نظریه داشته باشد ، کتابی کامل، جامع و مناسب است.

در پایان هر فصل، برای چکیده کردن و قابل فهم تر ساختن مطالب فصل سی پرسش و پاسخ به نسبت مفصل آورده شده که مسئولیت تهیه و تنظیم آنها به عهده مترجم است. در پایان کتاب واژه نامه ای ضمیمه شده است که شاید بیشترین معادلهای فارسی اصطلاحهای جامعه شناسی را در بر داشته باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات