كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نظریه توسعه

نظریه توسعه

نویسنده: جان ندروین پیترز
مترجم: انور محمدی
ناشر: گل آذین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 380
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

فرهنگ ، اقتصاد ، جامعه

نظریه توسعه، آمیزه‌ای از نظریه‌ها یا نگاهی عام به آن دسته از نظریه‌هاست که به این پرسش می‌پردازند: چگونه می‌توان به بهترین شکل، تغییرات مطلوب را در جامعه ایجاد کرد؟ چنین نظریه‌هایی از انواع گوناگون رویکردها و شاخه‌های علوم اجتماعی استفاده می‌کنند. در این مقاله، نظریه‌های مختلف و آخرین تحولات این نظریه‌ها مورد بحث قرار می‌گیرد

دنیای مدرن، دنیای تلاش در جهت گسترش رفاه مادی و افزایش قدرت و سیطره ی آدمی بر طبیعت است. این دنیا ماهیتاً مبتنی بر سودجویی، کمیت انگاری و سوداگری است. در واقع انگیزه دائمی پیشرفت که در انسان مدرن به صورت یک دغدغه درآمده است یکی از ارکان روح و تفکر مدرن است که صورت تئوریزه اقتصادی ـ اجتماعی آن، همان طرح نظریه توسعه است.

از فردای جنگ جهانی دوم شاهد ظهور و گسترش نظریه های توسعه ای بوده ایم که دغدغه ی اصلی آن ها در ظاهر توصیف و تبیین وضعیت نابسامان کشورهای جهان سوم و ارائه ی راه حل هایی برای بهبود آن و در نهایت توسعه ای بوده است که تعریف آن از نظر گذشت. شاید اگر فقط نظر به ظواهر امور نماییم، باور کردن این ادعا دشوار باشد که جهان امروز، چندان فضای مناسبی برای زندگی نیست. جهان امروز ما پر از بی عدالتی، فقر، تبعیض، فساد و خلاءهای عمیق معنوی و روحی و ایمانی است، علی رغم ظهور غول آسای تکنولوژی جدید و علی رغم همه وعده های پیشرفت و تحقق بهشت زمینی، هنوز فقر و گرسنگی معضل بزرگی است که حل نشده باقی مانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نظریه توسعه

  • ناشر: گل آذین
  • کد کتاب: 75101
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 405,000ریال

برچسب ها: جان ندروین پیترز, انور محمدی, جامعه شناسی اقتصادی, جامعه شناسی فرهنگی, اقتصاد جهانی, کتاب نظریه توسعه