کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
نظام نامه سیاست ؛ گزیده سیاست نامه ؛ سیرالملوک

نظام نامه سیاست ؛ گزیده سیاست نامه ؛ سیرالملوک

نویسنده: خواجه نظام الملک ابو علی حسن بن علی بن اسحاق طوسی - مهدی محقق
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 377
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

سیاست نامه یا سیرالملوک، کتابی است به زبان فارسی در آیین فرمانروایی و کشورداری و اخلاق و سیاست پادشاهان پیشین، نوشته خواجه نظام‌الملک طوسی. این کتاب از آثار مهم نثر فارسی در قرن پنجم هجری است.

سبک نگارش کتاب ساده و روشن و خالی از تصنع از تکلف است، و از شاهکارهای زبان فارسی به شمار می‌آید. نظام‌الملک نگارش کتاب را به فرمان ملکشاه سلجوقی آغاز کرد و در دوره سلطنت محمد بن ملکشاه (۴۹۲-۵۱۱) به پایان رسانید.

قطعه‌های گوناگون کتاب که از منابع مختلف گردآوری شده، شامل اندرزهای نویسنده، منقولات از قرآن و احادیث و گفته‌های مشاهیر، حکایت‌هایی در باره شاهان و وزیران و امیران است، و برخی حکایت‌های بلند آن دارای مکررات و حشو و زوائد است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نظام نامه سیاست ؛ گزیده سیاست نامه ؛ سیرالملوک

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 108739 - 49/4
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 310,000ریال

برچسب ها: خواجه نظام الملک ابو علی حسن بن علی بن اسحاق طوسی, مهدی محقق, ادبیات قدیم فارسی, کتاب نظام نامه سیاست ؛ گزیده سیاست نامه ؛ سیرالملوک