منو
سبد خرید

نظام صنعتی و انسان صنعتی

نظام صنعتی و انسان صنعتی
درحال حاضر موجود نمی باشد
نظام صنعتی و انسان صنعتی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 127126 - 103/8
  • وزن: 0.90kg
  • UPC: 100
0 ریال

نظام صنعتی و انسان صنعتی

نویسنده: کلارک کار - جان دنلوپ - فردریک هاربیون - چارلز میرز
مترجم: ابوالقاسم طاهری
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 470
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ واجد فرمان

 

مروری بر کتاب 

سیستم صنعتى منبعث از یک نظام عقلانى تازه‌اى است که در جریان تحولات و تغییرات اقتصادى - اجتماعى جامعه بشرى در ادوار مختلف تحقق یافته است و انسان را از اعتماد به نفس لازم براى نفوذ و حضور در مقابله با طبیعت برخوردار نموده، و هر چه بر میزان توانائى‌هاى انسان افزوده شده، تسلط وى بر طبیعت و استفاده از نیروهاى نهفته در او بیشتر شده است.

رشد و توسعه نظام عقلانى عمدتاً متوجه ابداع و تشکیل سازمان‌هاى تازه اجتماعى اقتصادى شده است، که متضمن حرکت منطقى و حساب شده جامعه به‌سوى هدف‌هاى ایده‌آل بوده است. انسان مى‌خواهد آنچه را که به سختى به‌دست آورده، نه تنها حفظ کند، بلکه روزبه‌روز بر کارائى و مفیدیت آن بیفزاید، به همین سبب ارتباط متقابل بین انسان و ابزار و فن او سبب پیدایش تشکیلات و فرهنگ تازه‌اى شده است که راه او را بهتر به پیش مى‌برد.

انسان صنعتی در عصر مدرن دارای ویژگی هایی است که می توان آن ها را به صورت زیر بر شمرد:

انسان چند هویتی، منزوی و فرد گرا، دوری گزین از جمع، استثمارگر نیروی دیگران، بی تفات به نیازهای دیگران، نیازمند به سکوت دور از شهرهای شلوغ صنعتی، ایفا کننده ی نقش های متفاوت در فاصله ای اندک، و بدون ثبات شخصیتی، عاجز در انجام کارهایش به تنهایی، و دیگر اینکه انسان صنعتی علاقه ای ندارد که در کارهایش دخالت شود و روی خوش به کسی نشان نمی دهد.این ها نشانه های رفتاری و شخصیتی کسی است که غرق در دنیای مدرن و اثرات مدرنیته و صنعت و دستاورد های تکنولوژیک دست خود است و به قول جناب مارکس «از خود بیگانه» شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات