كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
نصایح یا سخنان چهارده معصوم (ع)

نصایح یا سخنان چهارده معصوم

نویسنده: آیت الله علی مشکینی اردبیلی
مترجم: آیت الله احمد جنتی
ناشر: علمیه - الهادی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 460
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1390 ~ 1370 - دوره چاپ: 38 ~ 6 


مروری بر کتاب 

ترجمه کتاب المواعظ العددیه -  گفتاری چند از حکم و مواعظ عدوی فراگرفته از بیانات رهبران دین و خردمندان جهان

یکى از اساسى‏ ترین ضامن حفظ و بقا و نشر و گسترش دین اسلام، مسئله ابلاغ احکام و امر بمعروف و نهى از منکر است. و این سه وظیفه مهم و خطیر به عهده ‏ى همه پیروان این دین است؛ یعنى: هر فردى از مسلمانان آنچه را از احکام الهى فرا گرفته، واجب اکید است که در موقع مقتضى به افراد غیر مطلع ابلاغ کند؛ و این تکلیف خطیر بنام مسئله‏ ى ارشاد جاهل نامیده مى ‏شود و هم‏چنین بر همه مسلمانان واجب مؤکد است که در صورت امکان یکدیگر را از ترک واجبات و انجام محرمات جلوگیرى کنند، و بطاعت حق و دورى از گناهان دعوت و وادار نمایند. دعوت مردم بسوى واجبات بنام امر به معروف، و جلوگیرى از قبائح بنام نهى از منکر نامیده مى ‏شود. 

بطور حتم اگر مسلمین جهان و پیروان قرآن در این مسائل، قدمى صحیح برمى ‏داشتند اوضاع اجتماعى و مذهبى آنان غیر از وضع موجود بود. چنانچه اگر از همین حال تصمیمى جدى بر عمل بگیرند، یقینا مقدارى از ضررهاى گذشته را جبران کرده، در آینده‏ اى نزدیک به سعادت و پیروزى نائل مى ‏شوند. 
از این جهت بسیار مقتضى است، مسلمانان جهان: اعم از روحانیون معظم و فرهنگیان محترم و طبقات اصناف و کارگران متدین، همگى بنوبه خود قدمى در راه حفظ و تبلیغ دین خویش بردارند؛ و کیفیت ترویج، و ابلاغ مذهب حق و زنده خود را از آنان که، باطل ها و خرافات خود را رواج می دهند بیاموزند. باشد که سیادت و سربلندى از دست رفته خویش را دوباره بدست آورند، و شاهد خوشبختى و سعادت را براى آینده در آغوش گیرند.

موضوع این اثر بیان «حکمت های اخلاقی» از زبان معصومین(ع) و بیان جملات زیبا در این مورد می باشد. این اثر خلاصه ای از کتاب «نصایح» نویسنده است که با هدف استدراک نکات جامانده از تلخیص دیگری از این اثر به نام گلستان حکمت و ضمن رعایت روش آن، به نگارش درآمده است. شیوه درج حکمت ها به این گونه است که در هفتاد و اندی باب ودر هر باب تعدادی فصل تحت عناوین حکمت های یگانه، دوگانه، سه گانه، ... و ده گانه طبق محتوای هریک از روایات که به چه تعداد از حکمت ها اشاره نموده، تحت هر یک از عناوین مربوطه درج گردیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نصایح یا سخنان چهارده معصوم (ع)

  • ناشر: الهادی
  • کد کتاب: 102086 - 71/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 145,000ریال
  • 5 یا بیشتر 100,000ریال

برچسب ها: آیت الله علی مشکینی اردبیلی, آیت الله احمد جنتی, شیعه, چهارده معصوم, سخنان بزرگان, عرفان اسلامی, داستان های مذهبی, حدیث, جملات قصار, کتاب نصایح یا سخنان چهارده معصوم (ع)