منو
سبد خرید

نشستی تحقیقی با باب و بهاء

نشستی تحقیقی با باب و بهاء
درحال حاضر موجود نمی باشد
نشستی تحقیقی با باب و بهاء
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 147012 - 68/2
  • وزن: 0.80kg
0 ریال

نشستی تحقیقی با باب و بهاء

نویسنده: ع. موسوی
به کوشش : علی امیر مستوفیان
ناشر: راه نیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر در خصوص آئین بابیت و بهائیت به نگارش در آمده است.اگر در میان پیروان آئین‌های حقّه، گاه‌گاهی مردمان کج‌فهم و مفسد که دچار انحراف فکری و اخلاقی بوده‌اند، پیدا شده و موهومات بت‌پرستی را با دستورات دینی آمیخته و رواج داده و گروهی را گمراه ساخته‌اند، در دین ساختگی بابیت و بهائیت، خود پیشروان و سازندگان‌ آئین، گرفتار این گمراهی‌ها بوده‌اند.

بر این اساس، نه تنها خود را بت تمام عیار، بلکه رئیس و سرآمد بت‌ها معرفی کرد و بر ربوبیت و الوهیت خود بالیده، به حدّی که خود را اصل قدیم و رب جلیل و زمین و آسمان را ساخته دست توانای خود، بلکه آفریده صدای نوک قلم خود خوانده‌اند.

این کتاب در سال 1348 ه.ش. با نام «نقطه اولی» [علی محمّد شیرازی برپاکننده فتنة بابیت] و «جمال ابهی» [حسینعلی نوری روی، پایه‌گذار حزب استعماری بهائیت] و «تمرکز میثاق» [عباس افندی معروف به عبدالبها] به چاپ رسیده است.

سیّدعلی‌محمّد در سال ۱۲۳۵ ه. ق. در شیراز از پدری به نام محمدرضا که کار بزّازی داشت، زاده شد. در کودکی پدر خود را از دست داد و خالویش سیّدعلی، او را به مکتب شیخ عابد شیرازی سپرد. علی‌محمّد در آنجا خواندن و نوشتن فارسی و عربی و اندکی از علم حساب و قرائت قرآن مجید... را آموخت چنان که وقایع‌نگاران بهایی بر این معنا گواهی می‌دهند و نبیل زرندی در تاریخ خود ومازندرانی در «اسرار الآثار» و «رهبران و رهروان» و آیتی در «الکواکبُ الدرّیة» و دیگران بدین امر اذعان کرده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات