دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

نشانه های ظهور او

نشانه های ظهور او

نویسنده: محمد خادمی شیرازی
ناشر: مسجد مقدس جمکران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 ~ 1378 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

ظهور منجی بشر در دوران آخرزمان، باوری است قطعی و همگانی . ادیان و شرایع توحیدی و غیرتوحیدی و نیز بعضی از مکاتب بشری، نوید چنین روزی را به پیروان خویش داده اند . در این میان، اسلام با مبانی قوی نظری و عملی، موضوع ظهور را به صورت صحیح تبیین کرده و با راهکارهای مناسب و درخور، واژه انتظار و منتظر مصلح را در میان جوامع اسلامی تبیین کرده است . واژه مهدویت و مهدی علیه السلام تبلور فرهنگ انتظار است که همه مسلمین، اعم از شیعه و اهل سنت در باور داشت آن، اتفاق نظر دارند .

از زمان ظهور اسلام، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و اهل بیت علیهم السلام و صحابه و یاران ایشان، عهده دار تبیین فرهنگ مهدویت بوده اند و این رسالت در هر عصری، میان آنها ادامه پیدا کرده تا دوران غیبت کبرای امام زمان علیه السلام که در این برهه مهم و حساس، علما و مبلغان دینی مسئولیت تبیین و تثبیت آن را به عهده گرفته و مردم را به فرا رسیدن روزگار ظهور امیدوار می کنند .

آن دسته از نشانه ها و علایمی که شاخصه های کلی و عمومی دارند یعنی در قالب پدیده خاص، در برهه خاص و در افراد خاصی متصف نشده اند، «علایم عمومی » نامیده می شوند; نظیر احادیث و روایاتی که از احوال و اوضاع مردمان آخر زمان خبر می دهند و از انحرافات و کج رویهایی که در آن دوره رخ می دهد سخن به میان آورده اند که در واقع، نوعی بیان علایم و نشانه های ظهور امام زمان علیه السلام است، اما در قالب و معیار کلی و عمومی .

این کتاب شامل احادیثی معتبر از ائمه(علیهم‌السلام) در مورد نشانه‌های پیش از ظهور آقا می‌باشد که با ترجمه‌ای روان جمع‌آوری شده‌اند و شامل یازده فصل ذیل می باشد:

1- قرآن کریم و نشانه‌های ظهور
2- آیا امام عصر(عج) زمان ظهورشان را می دانند؟
3- رسول اکرم(ص) و نشانه های ظهور
4- شب معراج و نشانه های ظهور
5- رسول اکرم(ص) و موقعیت منتظران حضرت مهدی (عج) قبل از ظهور
6- امام امیرالمومنین(ع) و نشانه های ظهور
7- حضرت امام محمدباقر(ع) و نشانه های ظهور
8- حضرت امام صادق(ع) و نشانه های ظهور
9- حضرت امام رضا(ع) و نشانه های ظهور
10- حضرت امام حسن و امام حسین(علیهما‌السلام) و اصحاب ائمه و نشانه‌های ظهور
11- نشانه‌های ظهور در کتب معتبر اهل سنت و جماعت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات