منو
سبد خرید

نشانه شناسی مطایبه

نشانه شناسی مطایبه
درحال حاضر موجود نمی باشد
نشانه شناسی مطایبه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 108603 - 72/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 30
0 ریال

نشانه شناسی مطایبه

نویسنده: احمد اخوت
ناشر: فردا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 254
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

لطیفه و مطایبه، گونه هایی ادبی هستند که اگرچه در گفتوگوهای روزمره به کار میروند،توجه چندانی به آنها به ویژه از منظر ساختار نشده است. لطیفه ها و مطایبه ها از گذشته تا کنون به عنوان وسیله ای برای شوخی، سرگرمی و خنداندن و همچنین بازگو کردن انتقادات اجتماعی در میان افراد کاربرد داشته است.

لطیفه ها با الهام از زندگی آدمیان و جهان پیرامونی ایشان شکل میگیرند، گاه این رفتارها به گروه ها، اقوام مختلف یا جنسیتی خاص اختصاص داده میشود و یا آنها را به خارج از دنیای انسانی نسبت می دهند. در متون ادب فارسی کتاب های چندی در خصوص جمع آوری لطیفه ها و مطایبات وجود دارد و شخصیت های طنزآمیزی نیز مطرح شده اند . با توجه به آن که مردم عادی بیشتر از این گونه های ادبی بهره می گیرند، میتوان لطیفه ها و مطایبه هارا از گونه های رایج در ادبیات عامیانه به شمار آورد.

احمد اخوت (زاده ۱۳۳۰ در اصفهان) داستان‌نویس، داستان‌شناس، مترجم و منتقد ادبی است. وی دارای مدرک دکترای زبان‌شناسی و نشانه‌شناسی است. وی از یاران حلقه ادبی جنگ اصفهان بوده‌است. همچنین وی عضو شورای نویسندگان فصلنامه زنده رود است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات